İSG Politikası

Betonarme prefabrik üretimi yapan Mavitaş firması olarak insan hayatına büyük önem veriyoruz. Bu amaçla da çalışanlarımızın iş hayatındaki sağlıklarını ve güvenliklerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sebeple çalışanlarımızın tesisimizde bulundukları süre zarfından sağlıklarının ve güvenliklerinin tehlikeye girmemesi için İSG politikası belirliyoruz.

Şirket olarak belirlediğimiz İSG politikasında öncelikli olarak çalışanlarımızın iş sağlığı veya güvenliği konusunda eksiklerini gidermeleri için eğitim çalışmaları yapıyoruz. Bunun dışında kazaların yaşanmamasını sağlayacak önlemler ve politikalar belirliyoruz. Çalışanlarımızın çalıştıkları alanlardaki tehlikelerden haberdar olmalarını ve bu sayede de yaşayabilecekleri tehlikelere karşı önlem almalarını sağlıyoruz. Betonarme prefabrik ve yapı elemanlarının üretimin yaptığımız üretim tesisimizin iş güvenliği uzmanları tarafından incelenmesini ve risklerin ortaya çıkarılmasını sağlıyoruz.

İş Kazaları İçin Yaptığımız Çalışmalar

Mavitaş firması olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda uyguladığımız politikada ilk olarak dikkat ettiğimiz iş yerinde yaşanabilecek kazalar oluyor. Bu kazaların önlenmesi adına firma olarak çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

İSG politikamızda iş kazaları için yaptığımız çalışmalar şunlar oluyor;

  • Üretim, montaj ve planlama alanında çalışan elemanlarımızın iş kazalarıyla karşılaşmamaları adına çalışmalar yapmak
  • Üretim tesisimizde bulunan iş kazası ve meslek hastalığı risklerini ortaya çıkararak bu risklerin ortadan kalkmasını sağlamak
  • İş kazalarını önlemek amacıyla yenilikçi yatırımlar yapmak
  • İş yerinde yaşanan kazaların incelemesini yapmak ve tekrar etmemesi adına çalışmalar yürütmek

Bu çalışmaları iş güvenliği ve iş sağlığı alanında uzman olan kişilerle çalışarak gerçekleştiriyoruz. Böylelikle kazalar yaşanmadan önlem alarak can ve mal kayıplarının önüne geçiyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Çalışmaları

Şirketimizin benimsediği İSG politikasında eğitim çalışmalarının büyük bir rolü bulunuyor. Çünkü firma olarak tesisimizde iş sağlığını ve güvenliğini sağlamada başarılı olabilmek için bu konuda eğitimli olan çalışanların bulunmasının önemini biliyoruz. Bu amaçla belirli aralıklarla iş yerimizde İSG eğitimleri düzenliyoruz. Bu eğitimlerin çalışanlarımız, iş ortaklarımız, yönetim kadromuz ve tedarikçilerimiz tarafından alınmasını sağlıyoruz.

Ayrıca eğitimlerimiz arasında ilk yardım gibi iş yerinde yaşanacak kazalara müdahale konusunda da eğitim verilmesini sağlıyoruz. Böylelikle ortaya çıkan kazalardaki kaybın en aza inmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Kazaların yanı sıra meslek hastalıkları üzerine de çalışmalar yapıyoruz. Aldığımız önlemlerin etkisiyle meslek hastalıklarının ortaya çıkmasını önlüyoruz.