Türkiye Müslüman bir ülkedir ve en küçük yerleşim yerinden en büyük yerleşim yerine kadar her tarafta büyüklü küçüklü cami yapılarının olduğu görülmektedir. Şehirlerde yerleşim yeri konumuna ve nüfus kalabalıklarına göre şehir planlamalarında cami inşaat alanları belirlenmektedir.

  Türkiye’de yaşanılan 1999 depreminde, birçok binanın yıkılmasından ve binlerce kişinin ölmesinden sonra daha sağlam ve depreme dayanıklı binalara ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Prefabrik cami projeleri geliştirmeye başladıktan sonra yeni yapılacak olan çok sayıdaki ibadet yapılarının prefabrik olmasını sağladık.

  Prefabrik cami yapılarında çelik kolon ve bağlantı elamanları kullandığımız için yüksek şiddetli depremlerde bile yıkılma riski oldukça düşüktür. Bu güven verdiği için konut ve iş yerlerinde olduğu gibi cami yapılarında da prefabrik yapılar tercih edilmeye başlanmıştır.

  Prefabrik Yapılar

  Prefabrik yapıların dayanıklı olması kadar, maliyetlerinin düşük olması projelerimizin incelenmesini sağlamaktadır. Prefabrik cami fiyatları yapıların büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Fiyat belirlemesini yaparken, kullanılacak olan kolon sistemlerinin prefabrik beton yapı elemanlarından oluşmaktadır.

  Prefabrik yapıların maliyetle birlikte birçok avantajı vardır;

  • Prefabrik yapıların ekonomik olması,
  • Kullanım amacına göre özel tasarlanabilmesi,
  • Kullanılan malzemelerin dönüştürülebilir ve çevreci olması,
  • En iyi yalıtım sistemlerinin kullanılabilmesi,

  Statik hesaplamalara göre paslanmaz çelik ürünler kullanılarak dayanıklı yapılara dönüştürülmeleri,

  Prefabrik cami yapıları için üretmiş olduğumuz tüm yapı parçaları, standartlara uygun olmaktadır. Güvenli yapılar olabilmesi için alt ve üst yapı elamanları, kaplama elemanları depreme karşı son derece güvenli ve standartlara uygun parçalardır.

  Kaliteli İzolasyon Sistemlerinin Kullanılması

  Prefabrik cami mt2 fiyat bilgilerini almak için firmamız, satış temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz. Prefabrik cami yapıları için talepte bulunan müşterilerimize, öncelikle kurulumun yapılacağı yerin coğrafi özellikleri, yapının büyüklük ölçüsü ve model tasarımı hakkında bilgi alıyoruz.

  Verilen bilgileri göre uzmanlarımız bilgisayar ortamında en iyi cami modeli tasarımlarını oluşturarak, birkaç örnek gösterimi yapmaktadır. Müşterilerimizin taleplerine göre yapılan tasarımlar üzerinde anlaşmaya varıldığında, yapı elemanlarının her birisinin üretimine hemen başlıyoruz. Üretimlerimiz, Avrupa standartlarına göre ve seri olarak yapılmaktadır.

  Binaların enerji tasarrufu sağlayabilmesi ve sağlıklı olabilmesi için kaliteli izolasyon sistemlerini kullanıyoruz.

  İleri Teknolojiden Faydalanarak Modern Tasarımlar Oluşturmak

  Mavitaş Prefabrik A.Ş sektörde yer aldığı ilk günden itibaren, gelişen teknolojiyi takip etmiş ve yapılarında kullanmıştır. Proje uzmanlarımız, ileri teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden faydalanarak prefabrik cami model tasarımlarını büyüklük durumuna göre en iyi olacak şekilde yapmaktadır. Prefabrik cami projeleri yerleşim yerlerinin daha modern görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

  Hem dış görselliği hem de iç tasarımı özel olarak hazırlanan prefabrik cami yapıları, insanların dikkatini çekecektir. İleri teknoloji kullanarak hazırlamış olduğumuz projeler ile üretilen prefabrik camiler, ekonomik yapılardır. Özel izolasyon sistemi sayesinde, hem yaz hem de kış aylarında ısı için kullanılan enerji miktarında tasarruf oluşturacaktır. Bu binanın daha ekonomik ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

  Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Yapılar

  Dünya genelinde, farklı amaçlar için yapılan yapıların dayanıklı ve uzun ömürlü olması istenmektedir. Betonarme binalarda, iklim koşulları ya da çeşitli dış etkenler sonucu binanın kullanım ömrü tahmin edilenden daha kısa olabilmektedir. Mavitaş Prefabrik olarak proje yaparak kurulumunu gerçekleştirdiğimiz, prefabrik cami ya da diğer bina türlerinin kullanım ömrü daha uzun olmaktadır.

  Duvar dikmelerinde, çatı sistemlerinde, iç ve dış duvar yapılarında paslanmaz çelik ürünler kullandığımız için yapılar, depreme karşı dayanıklı olmaktadır. Paslanmaz çelik ürünler, özel boya sistemi ile korunmakta ve uzun yıllar hiçbir deformasyona uğramadan kalmasını sağlamaktadır. Bu özellikler, prefabrik camilerin en az 50 yıl olacak şekilde uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Garantili üretim yaptığımız için tüm parçaların Avrupa Birliği prefabrik yapı elamanları standartlarına uygun olmasını sağlıyoruz.

  Hem Ucuz Hem Dayanıklı

  Prefabrik cami fiyatları düşük olduğu için cami yaptırmak isteyen hayırseverler, dernek ya da kuruluşlar düşük bütçe ile istedikleri camiyi kısa sürede yaptırabiliyorlar. Prefabrik yapı malzemelerinin, standartlara göre seri üretilmesi, dönüştürülebilir ürünler olması maliyeti düşürmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş tüm yapı türleri için hazırlamış olduğu proje sonrasında, üretimlerini, belirlenen standartlara uygun olarak yapıyor.

  Prefabrik yapı elemanları standartlarında, betonarme prefabrik yapı elemanları kullanılması ve montaj işlemlerinin kaynaksız yapılması belirtilmektedir. Seri üretim sistemimiz sayesinde ucuz olarak üretilen yapı malzemeleri, montaj sırasında, kaynaksız yani kendinden geçmeli, cıvatalı sistem ile birleştirilmektedir. Bu paslanma sorununu giderdiği için her bir paracının dayanıklılığını, kullanım ömrünü uzatmaktadır.

  Dayanıklı ve Sağlıklı Prefabrik Yapılar

  Prefabrik cami yapıları, aynı anda yüzlerce kişinin içerisinde bulunabileceği binalardır. Bunun için bina içi havalandırma sisteminin iyi olması, iklimsel şartlara göre ısı ve ses yalıtımının da standartların üzerinde olması gerekir. Prefabrik cami m2 fiyat hesaplamalarını müşterilerimize sunarken, binaların nefes alan yapıya sahip olacağını aynı zamanda tüm yalıtım sisteminin daha kaliteli olacağını belirtiyoruz. Paslanmaz çelik yapı malzemeleri kullandığımız için depreme karşı oldukça dayanıklıdır. Prefabrik camilerin sağlıklı olabilmesi için de havalandırma, aydınlatma ve izolasyon sistemini en iyi olacak şekilde projelendiriyoruz. Montaj işlemlerimizi, projede belirtildiği şekilde ve belirlenen malzemeleri kullanarak yapıyoruz.

  Güvenli Kurulum

  Prefabrik yapıların, kurulumu uzmanlık istemekte ve zor bir iş olarak görülmektedir. Ağır parça montajları yapıldığı için prefabrik cami kurulumlarında, her zaman iş güvenliği tedbirlerini alıyor ve yük kaldırıcı özel araçlarımızı kullanarak, montaj işlemlerimizi güvenli olarak yapıyoruz. Türkiye’nin tüm şehirlerinden aldığımız prefabrik yapı tekliflerini kısa sürede tamamlıyor ve kurulum yerine kendi uzman ekiplerimiz ile kurulum gerçekleştiriyoruz. Prefabrik cami montaj işlemleri, projenin büyüklük durumuna ve zemin yapısının hazırlanmasına göre birkaç günlük çalışma ile tamamlanmaktadır. Proje sözleşmesini hazırlarken, parça üretim süresini ve montaj süresini belirtiyoruz.