Ülkemizin farklı şehirlerinde acil okul ihtiyacının karşılanması için Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Valiliklerince okul projeleri hazırlanmaktadır. Mavitaş Prefabrik olarak 1995 yılından itibaren modern prefabrik okul projeleri hazırlıyor ve üretimlerini yaparak, hemen montajını gerçekleştiriyoruz. Okul projelerimizi hem kamu hem de özel sektör için hazırlıyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinde günümüze kadar, anaokulları, kreşler, kolejler, resmi okullar, özel okullar, üniversiteler için prefabrik çözümler ürettik.

  Kalıcı ve uzun ömürlü projeler hazırlayarak, maliyetin düşmesini, kısa sürede istenilen okulun hizmet vermesine katkı sunuyoruz. Uzmanlarımız ile hazırladığımız okul projelerinin depreme dayanıklı, uzun ömürlü olmasına özen gösteriyoruz. Özel izolasyon malzemeleri kullandığımız için ülkemizin her iklim koşuluna sahip bölgelerinde yaptığımız okullar güvenli olarak kullanılabiliyor.

  Prefabrik Okulların Maliyeti

  Prefabrik yapıların maliyetlerinin daha düşük olması ve kısa sürede binanın hazırlanarak kullanılır duruma gelmesi, maliyet açısından avantaj sağlamaktadır. Prefabrik okul fiyatları belirlenirken, metrekare ve bina yanına istenilen ekstra sistemler hesaplanmaktadır. Prefabrik okullar için hangi eğitim türü için yapılacağı, kat sayısı, çatı sistemi, alanı gibi tüm kriterleri ayrı ayrı hesaplıyoruz. Farklı şehirlerde yaptığımız birçok okul projesinde, çatı bölümüne futbol ya da basketbol sahaları yapıyoruz.

  Projelerimiz tek katlı olabildiği gibi birden fazla katlı da olabilmektedir. Özel okul projelerinde, spor alanları oluşturulması için çatı katına spor alanları yapılması istenmektedir. Kullanacağımız malzemelere göre maliyetler değişmektedir. Resmi ve özel kurumlar ile prefabrik okul sözleşmesi yaparken, örnek projelerimizi gösteriyor, taleplerine göre maliyet fiyat teklifleri hazırlayarak, en uygun fiyat istenilen okulun sağlam olarak yapılmasını sağlıyoruz.

  Prefabrik Okulların Avantajları

  Mavitaş Prefabrik A.Ş alanında uzman mühendis ve mimarları ile ihtiyaca yönelik en iyi projeleri hazırlamaktadır. Prefabrik okul m2 fiyat seçenekleri, malzeme maliyet birim fiyatlarına göre belirlenmektedir. Döviz kurunda yaşanılan hareketlilik maliyetlerde değişikliği neden olmaktadır.

  Prefabrik okulların avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Derslik ihtiyacına göre özel tasarlanabilme,
  • Ekonomik kaynakların verimli kullanılabilmesi,
  • Kolay üretim ve hızlı montaj,
  • İleri teknoloji ile dayanıklı yapılar olması,
  • Betonarme binalara göre maliyetinin düşük olması,

  Prefabrik okullar yapılacağı zaman bölgesel şartlara göre kullanılacak olan izolasyon malzemesi türlerini belirliyoruz. Bu yapılacak olan binanın daha sağlam ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Prefabrik okullarımız, nefes alan bina türünde yapılmakta ve rutubet oluşturmadığı için malzeme dayanıklılığını artırırken, ortamın daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

  Prefabrik Projelerimiz

  Mavitaş Prefabrik olarak sektörde edindiğimiz tecrübe ile hizmetlerimizi ülke geneline yayıyoruz. Gerek okul gerekse konut ve iş yeri projelerimizi ile her zaman en iyi yapıları ortaya koyuyoruz.

  Prefabrik okul projeleri gibi kaliteli ve güvenilir proje türlerimiz şunlardır;

  • Prefabrik konut,
  • Prefabrik restoran,
  • Prefabrik depo,
  • Prefabrik spor tesisleri,
  • Prefabrik alışveriş merkezleri,
  • Prefabrik tıbbi tesisler,
  • Prefabrik güvenlik binaları,
  • Prefabrik lojistik tesisleri,

  Eğitim sektörüne katkı sunabilmek ve kaliteli eğitimlerin verilebileceği alanlar oluşturabilmek için her eğitim alanı için farklı projeler hazırlıyoruz. Modern yapı sistemlerini kullanarak geliştirmiş olduğumuz projelerimizde çelik ürünler kullanmamız, binaların hem ekonomik hem de depreme karşı dayanıklı olmasını sağlıyor.

  Prefabrik Yapılar Kullanışlı mı?

  Prefabrik yapı türleri için hazırladığımız tüm projelerde kullandığımız malzemeler, kaliteli ve dayanıklı malzemelerdir. Kaliteli malzemeler kullandığımız için prefabrik okullar her zaman depreme karşı en dayanıklı binalar arasında yer almaktadır. Bina ana yapısında kullanmış olduğumuz çelik ürünler, paslanmaz çelik türlerindendir ve binanın uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bina duvarlarında ve çatı sistemleri panelleri arasında özel izolasyon malzemeleri kullandığımız için tüm yapıların kullanışlılık oranı yüksektir. Okullarda, ses ve ısı izolasyonu her zaman çok önemlidir. Okul projelerini hazırlarken, izolasyona daha fazla önem veriyor, ses yalıtımının üst düzeyde oluşmasını sağlayarak, sınıf içerisine dışarıdan ses gelmesini önlüyoruz.

  Prefabrik Okulların Kullanım Süresi

  Mavitaş Prefabrik firması olarak, tüm yapı projelerimizde, kaliteli ürün türlerini kullanıyoruz. Prefabrik okullar, uzun yıllar farklı nesillere hizmet vereceği için kullandığımız malzemeler ile uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Prefabrik okul fiyatları kullanılan malzeme türlerine göre belirlense de normal yapı sistemlerine göre daha ucuzdur ve daha sağlamdır. Hazırladığımız projeler için normal kullanım süresini 50 yıl olarak belirtiyoruz. Ancak yapı üzerinde, düzenli bakımların yapılması, boya korumasının yenilenmesi ile kullanım süresi bölgesel şartlara bağlı olarak 100 yıla kadar çıkabilecektir. Prefabrik okulların kullanım süresinde en belirleyici ve etkili olan unsur, bölgesel iklim şartlarıdır.

  Garantili Yapı Hizmetleri

  Prefabrik yapı sistemlerinin tamamı için malzeme ve montaj garantisi veriyoruz. Üretimi ve montaj hatalarına karşı firma garantisi veriyor ve bu garanti güvencesi ile prefabrik okulların kurulumundan sonra bile her türlü bakım ve yenileme desteklerini kesintisiz olarak veriyoruz. Firmamız tarafından verilen garanti güvencesi, okul, konut, iş yeri gibi tüm projelerimiz için geçerlidir. Kişi ya da kurumlar ile prefabrik yapı sözleşmesini imzalarken, garanti şartlarını ve süresini belirliyor, sözleşmemizde detaylarına yer veriyoruz.

  Kolay ve Hızlı Kurulum

  Ülkemizin bazı bölgelerinde, deprem ya da farklı doğal afetler nedeniyle yıkılan okullar yerine yeni okul yapılabilmesi ya da bölgesel okul ihtiyacının karşılanabilmesi için hızlı üretim yapıyoruz. Firmamızdan prefabrik okul talebi yapıldığında, istenilen projeyi hemen hazırlıyor ve projeye göre malzeme üretimine başlıyoruz. Kısa sürede üretimi tamamladıktan sonra gösterilen yere prefabrik okul binasını, 5 ila 10 içerisinde montajını yapıyor ve kullanıma hazır duruma getiriyoruz. Prefabrik okul m2 fiyat oranları daha uygun olduğu için sağlam binaların ucuza yapılmasını sağlanmış oluyor. Son yıllarda, ülke ekonomisine katkı oluşturması için birçok bölge için okul projesi hazırlamamız istenmiştir. Üretim tamamlandıktan sonra uzman ekiplerimiz ile hızlı kurulum yapıyor, ihtiyaçlara kısa sürede cevap veriyoruz.