Prefabrik yapılar, halk dilinde, sökülüp takılabilen malzemeler kullanılarak kurulumu yapılan binalar olarak bilinmektedir. Her amaca uygun prefabrik yapılar için projeler hazırlayarak üretim yaptığımız için firmamız Türkiye genelinde farklı sektörlere ihtiyaç duyulan bina yapılarını kuruyor. Prefabrik tarım deposu projeleri hazırlayarak, her türlü tarımsal ürünün depolarda uzun süre muhafaza edilebileceği alanı oluşturuyoruz.

  Prefabrik tarım depoları için kolonsuz, geniş açıklık, istenilen yükseklik ayarlarında yapı tasarımlarını yapıyoruz. Tarımsal ürünlerin sağlıklı depolanabilmesi için özel izolasyon malzemeleri kullanarak, duvar ve çatı sistemlerini kaplıyoruz. Kullanmış olduğumuz malzemeler, depo sıcaklığını ayarlamakta, müşterilerimize enerji tasarrufu sağlamaktadır.


   

   

  Tarım Depoları

  Tarım işletmeleri, kullanmış oldukları tüm araçları ve üretilen ürünleri, pazara ulaştırıncaya kadar güvenli ve sağlıklı bir şekilde depolarda koruma altına alması gerekiyor. Depo bina maliyetlerini düşürmek isteyenler, prefabrik tarım depo sistemlerini tercih ediyor. Prefabrik tarım deposu fiyatları günümüz şartlarına göre daha uygun olduğu gibi kullanılan malzemeler sayesinde, depolama işlemlerinin sağlıklı yapılamasını sağlamaktadır.

  Tarım depoları, muhafaza edilecek ürün türüne göre farklı modellerde hazırlanmaktadır;

  • Düşey tarım depoları,
  • Yatay tarım depoları,

  Tarım ürünleri üreticileri tarafından kullanılan tarım depo tipleri genel olarak bu iki şekilde inşa edilmektedir. Prefabrik tarım depoları tasarımlarını yaparken, sektörün ihtiyaçlarına uygun ve ürün güvenliğini oluşturacak modeller geliştiriyoruz. Tarım sektörünün ihtiyaçlarını inceliyor, bölgesel şartlara ve ürün türlerine göre rutubet sorunu oluşturmayacak malzemeler kullanarak tasarımlarımızı hazırlıyoruz.

  Tarım Ürünleri Depolama

  Lisanslı depoculuk hizmeti veren kuruluşlar, depo sistemlerini geliştirmek ve yeni depolara sahip olabilmek için firmamız ile iletişime geçerek, güncel fiyatlar hakkında bilgi talep ediyorlar. Prefabrik tarım deposu m2 fiyat depo tipine göre değişmektedir. Düşey depo tipi ile yatay depo tipi için belirlenen birim fiyatlar farklıdır. Tarım ürünleri depolama işlemleri için proje hazırlamamız istendiğinde, müşterilerimize depolarda bulunduracakları ürün türleri hakkında bilgi vermelerini istiyoruz.

  Tarım depolarında, buğday, arpa, baklagiller, fındık, pamuk gibi yağlı tohumlar, zeytin, zeytinyağı, kuru meyve ürünleri gibi çeşitli tarım ürünleri saklanmaktadır. Bu ürünlerin sağlıklı depolanabilmesi için depo havalandırma sisteminin ve izolasyonunun özel yapılması gerekiyor. Bu ayrıntılara dikkat ederek projelerimizi hazırlıyoruz.

  Çevresel Etkenleri Hesaplama

  Prefabrik tarım deposu projeleri hazırlarken, çevresel iklim şartlarını göz önünde bulundurmak zorundayız. Prefabrik tarım deposu içerisinde, yeteri oranda havalandırma olmalı ve nem, rutubet oluşmamalıdır. Hem kuru gıdaların hem de yaş meyve ve sebzelerin depolanmasında çevre koşulları önemli etken olmaktadır. Projelerimizi hazırlarken, sıcaklık ve ışık kontrolü ile havalandırma sistemlerini, özel olarak tasarlamaya çalışıyoruz. Mevsimsel şartlara göre depoların havalandırma işlemlerinin hem doğal yollarla hem de mekaniksel olarak yapılmasını sağlıyoruz. Tarım ürünlerinde, depo iç sıcaklığı, ürün yapısının ve kalitesinin korunması açısından önemlidir.

  Tarım depoları ürün türlerine göre iki türde yapılmaktadır;

  • Basit tarım depoları,
  • Soğuk hava depoları,

  Her iki depo tipi için proje hazırlıyor ve müşterilerimizin talebine göre modern tasarımlar oluşturarak, yapı malzemeleri üretimine hemen başlıyoruz.

  Prefabrik Tarım Deposu Kurma

  Prefabrik tarım depoları daha çok orta alan kolonsuz ve mümkün olduğunca geniş açıklık olarak istenmektedir. Prefabrik tarım depoları, tavuk kümesleri, konut, otel, okul, alışveriş merkezi gibi tüm yapı türlerine göre üretimler yaptığımız için amaca uygun işlemler yapıyoruz.

  Prefabrik tarım depoları kurulumunda, çevresel şartlara göre 35 m açıklık oluşacak şekilde kolonsuz kurulumlar yapabiliyoruz. Depoların depreme, rüzgara ve her türlü dış etkene karşı dayanıklı olabilmesi için çelik ürünler kullanarak kurulumunu yapıyoruz. Depo kurulumu yapılacak olan alanın zemin yapısının  hazırlanmasını ve 20 cm kalınlıktan az olmayacak şekilde beton zemin yapılmasını istiyoruz.

  Prefabrik Yapı Malzemeleri

  Firmamız ile tarım deposu kurulumu ile anlaşma yapan müşterilerimize, tüm ürünlerin firmamız tarafından üretilerek hazırlandığını belirtiyoruz. Prefabrik tarım deposu fiyatları güncel ekonomik verilere göre belirlenmektedir. Tüm prefabrik yapılarda kullanılan ürünler, üstyapı ürünleri, altyapı ürünleri, çevre düzenleme ürünleri ve enerji dağıtım ürünleri olarak sınıflandırılmaktadır.

  Tarım depoları projelerini hazırlarken, bu ürün sınıflarından hangi ürünün hangi ölçüde ve miktarda kullanılacağını belirtiyoruz. Projede belirtilen ürünlerin durumuna göre prefabrik tarım deposu bina maliyeti hesaplaması yapılmaktadır. Yapı malzemeleri, dayanıklı ürünler olduğu için kurulum sonrası deponun deprem gibi tüm etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlıyoruz.

  Tarım Depolarının Yapıları

  Prefabrik tarım deposu binaları yapılırken, çevresel etkenler, ısı ve nem dengesi, aydınlatma, havalandırma sistemleri hesaplamalarının yapılması gerekiyor. Bu hesaplamalar, iklim koşullarına ve depoda bulundurulacak ürün türüne göre yapılmalıdır. Mavitaş Prefabrik olarak tarım depoları projelerini, kendisini bu alanda geliştirmiş ve sektöre hakim olan deneyimli elemanlarımıza yaptırıyoruz. Proje hazırlama işlemleri, mimar ve mühendisler tarafından yapıldığı için tarım depolarının, sağlıklı olması kadar, modern olmasına da özen gösteriyoruz. Isı ve nem dengesini sağlayabilmek için iç ve dış kaplama ürünleri arasına yerleştirilen izolasyon malzeme türü ve miktarını özel olarak belirliyoruz.

  Depo Montajı ve Yedek Parça

  Prefabrik tarım deposu m2 fiyat belirlemesini yaparak, teklifler oluştururken, müşterilerimize ürün ve montaj garantisi verdiğimizi belirtiyoruz. Prefabrik tarım depolarının tüm montaj işlemleri, kendi uzman elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Montaj sonrası, kullanılan ürünlerde, üretim ya da montaj hatası varsa firmamız garanti kapsamında düzeltme işlemlerini yapmaktadır. Yapı malzemeleri kendi üretimimiz olduğu için tüm parçalar için yedek parça desteği sağlıyoruz. Uzun ömürlü depolarda, çeşitli dış etkenler nedeniyle zarar gören parça değişimini ve yedek parça teminini hemen yapıyor, işlemlerin yapılmasını sağlıyoruz.