Son kullanma tarihli gıda ürünlerinde mali kayıpların önlenmesi ve ürünün sağlıklı kalmasını sağlamak için soğuk hava depolarına ihtiyaç duyulmaktadır. Soğuk hava deposu sistemlerinde kullanılan, havalandırma sistemlerinin ve soğutucu panellerin yetersiz ve kalitesiz olması, ürün bozulmalarına ve maliyetin yükselmesine neden olacaktır.

  Mavitaş Prefabrik A.Ş. uzun yıllardır, farklı kullanım amaçlarına göre prefabrik yapılar üretmektedir. Prefabrik soğuk hava deposu projeleri çalışmaları yaparken, ürün türlerine göre farklı alanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Her gıda ürününün saklanması gereken ısı dereceleri farklı olabilmektedir. Projelerimizde, depoda bulundurulması istenilen ürün türüne göre soğutucu panel planlamaları yapıyoruz.

  Soğuk Hava Deposu Panelleri

   

  Prefabrik soğuk hava depolarında ve diğer depo sistemlerinde soğutucu paneller, kolay montaj edilebilir ve gerektiğinde sökülebilir olarak üretilmektedir. Prefabrik soğuk hava deposu fiyatları depo büyüklük durumuna ve depo iç bölüm yapısına göre belirlenmektedir. Prefabrik soğuk hava depolarında kullanılan paneller dayanıklı ve en iyi ısı izolasyonu sağlayan malzemelerdir.

  Panel türleri şunlardır;

  Prefabrik soğuk hava deposu yapılarında kullandığımız tüm panel türleri uluslararası standartlara uygun olarak belirlenmekte ve üretilmektedir. Soğuk hava deposunun kullanım yerine göre özel ölçülerde üretilmektedir. Endüstriyel paneller, soğuk hava depolarında ürünün özelliklerini kaybetmeden uzun süre sağlıklı saklanması için en iyi çözümleri oluşturmaktadır.

   

  Ekonomik ve Tasarruflu Soğuk Hava Depoları

   

  Soğuk hava depolarının hem maliyetinin hem de kullanım aşamasında enerji tasarrufunun en iyi seviyede olması istenmektedir. Prefabrik soğuk hava depolarının toplam maliyeti her zaman en uygun fiyatlara sahiptir. Mavitaş Prefabrik A.Ş. prefabrik soğuk hava deposu m2 fiyat seçeneklerini, hazırlamış olduğu örnek projeler üzerinden göstermektedir.

  Prefabrik soğuk hava deposu talebinde bulunan müşterilerimize, depo içerisinde istemiş olduğu özel bölümlere, farklı tasarımlara göre metrekare fiyatında cüzi değişiklikler olabileceğini bildiriyoruz.

  Prefabrik soğuk hava depolarının enerji tasarrufu sağlayabilmesi için depo büyüklüğüne göre farklı kalınlık özelliklerine sahip panel seçeneklerini kullanıyoruz. İzolasyonu sağlayan paneller eksantrik kilit sistemi ile üretildiği için istenildiği zaman sökülebilmekte ya da ilave yaparak depo alanı genişletilebilmektedir.

  Soğuk Hava Deposu İzolasyonu

   

  Prefabrik soğuk hava deposu projeleri hazırlayan ekiplerimiz, depo sistemleri hakkında geniş bilgiye sahiptir ve izolasyon sistemlerini en iyi şekilde kullanmaya çalışmaktadır. prefabrik soğuk hava depolarında, yüksek ısı izolasyonunun sağlanabilmesi için duvar ve tavan panelleri Avrupa standartlarına uygun CE belgeli olarak üretilmektedir. Depo izolasyonu iyi yapıldığında, depo içerisinde saklanan ürünler uzun süre bozulmadan ve kalite değişikliğine uğramadan uzun süre saklanabilecektir.

  Depo izolasyonunun sağlanabilmesi için iklim koşullarına göre duvar iç ve dış bölümlerine ayrı ayrı izolasyon panelleri yerleştirilebilmektedir. Sıcak iklimli yerlerdeki depo projelerinde, izolasyon malzemelerinin en iyilerini kalınlık oranlarını artırarak kullanmaya çalışıyoruz. Prefabrik soğuk hava deposu montajını yaparken, belirlenen standartlara göre havalandırma sisteminin, duvar, tavan ve taban izolasyonlarının doğru yapılmasına özen gösteriyoruz.

   

  Prefabrik Yapı Kurulumu

   

  Prefabrik soğuk hava deposu talepleri için projeler hazırlamaya başlamadan önce uzman ekiplerimiz, kurulum yapılacak olan yerde ön keşif çalışmaları yapmaktadır. Keşif ve ölçülendirme yaptıktan ve çevresel etkenleri belirledikten sonra projelendirme aşamasına başlıyorlar. Firmamız bünyesinde görev yapan uzmanlar, talep edilen depo sistemine göre tek katlı ya da çok katlı modern depo tasarımlarını hemen yapıyorlar.

  Tüm çevresel etkenler hesaplanarak hazırlanan projeye göre prefabrik yapı malzemelerinin üretimlerine fabrikamızda seri üretim sistemi ile başlıyoruz. Prefabrik soğuk hava depo kurulumunda kullanılacak olan destek elemanları, duvar ve çatı sistemleri, paneller gibi tüm parçalar, firmamız tarafından garantili olarak üretilmektedir.

  Kurulum sözleşmesi hazırlarken, parça üretimi ve montaj işlem süreçlerini belirtiyoruz. Prefabrik soğuk hava deposu kurulumu için müşterimiz zemin yapısını hazırladıktan sonra üretmiş olduğumuz yapı malzemelerinin yerinde montajını kısa sürede yaparak, depoyu kullanılabilir duruma getiriyoruz.

  Prefabrik Soğuk Hava Deposu Maliyeti

   

  Soğuk hava depolarının maliyetleri, bulunulan bölgeye ve iklim koşullarına göre değişmektedir. Firmamız, Türkiye genelinde kurulumunu yapacağı soğuk hava depo yapıları için ortalama maliyet belirlemekte ve müşterilerimize en uygun maliyetli seçenekler sunmaktadır. Prefabrik soğuk hava deposu fiyatları daha çok kullanılacak olan soğutucu panel türlerine ve sayısına göre değişmektedir.

  Prefabrik soğuk hava deposunun ana yapısını oluşturan, çelik bağlantı ve destek elamanları, iç ve dış duvar panelleri tüm bölgeler için sabit fiyatlıdır. Isı yalıtımı oluşturabilmek için farklı izolasyon malzemeleri ve paneller kullanılacağı için bunlar bölgesel etkilere, depo büyüklüğüne göre maliyetin değişmesine neden olmaktadır.

   

  Uzun Ömürlü Soğuk Hava Depoları

   

  Gıda sektöründe, soğuk hava depolarının önemi çok büyüktür. Ürünlerin bozulmadan uzun süre saklanabilmesi için soğuk hava depo sistemlerinin modern ve kaliteli olması, soğutma sisteminin iyi çalışması önemlidir. Firmamız, prefabrik soğuk hava deposu sistemlerini üretirken ve kurulumunu yaparken uzun ömürlü olmasını sağlayacak dayanıklı malzemeler kullanmaktadır. Prefabrik soğuk hava deposu m2 fiyat belirlemesini, deponun tek katlı ya da çok katlı olma durumuna göre farklı seçeneklerle belirliyoruz. Tüm prefabrik yapı sistemlerimiz uzun ömürlüdür ve normal şartlarda kullanım süresi 50 yıl olarak belirtilmektedir.

  Kolay ve Garantili Kurulum

   

  Prefabrik soğuk hava depolarının tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi istenildiği zaman kısa süre içerisinde kurulumun gerçekleştirilebilmesidir. Mavitaş Prefabrik A.Ş tüm üretim ve kurulum işlemlerini firma garanti güvencesi ile kaliteli olarak yapmaktadır. Kurulumda kullanılan malzemelerde tespit edilen üretim hataları ya da montaj hataları, firmamız tarafından anında değiştirilmekte ve tüm işlemlerin garanti kapsamında olduğu belirtilmektedir. Prefabrik soğuk hava depolarının amacına uygun kullanılabilmesi için tüm izolasyon malzemelerini, depo yapısına göre özel olarak belirliyor ve montaj işlemlerinde kullanıyoruz.