Prefabrik Tavuk Kümesleri son yıllarda popülerliğini hızla arttırmıştır.Hızla artmasının sebebi ise çelik ve eski betonarme sistemlere göre maaliyet, enerji tasarrufu diyebiliriz.

   


   

  Prefabrik yapı elemanları üretimi ve montaj işlemleri alanında 1995 yılından günümüze, Avrupa Birliği Standartlarına uygun hizmet vermekteyiz. Prefabrik tavuk kümesi projeleri hazırlayarak, yumurta tavukçuluğu ve tavuk besiciliği yapanlara kümes binası tedarik ediyoruz. Prefabrik yapıların dayanıklı ve ekonomik oluşu, tavuk kümesi sektöründe de tercih edilmeye başlanmıştır. Betonarme prefabrik yapı elemanları için uygun iç ve dış kaplama ürünleri ile kapatarak, modern kümeslerin yapılmasını sağlıyoruz. Kümes içerisindeki tavukların, sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için prefabrik yapılarımız, terleme yapmadığı için nem ve rutubet oluşumunu önlemektedir.

  Mevzuata Uygun Yapılar

  Mavitaş Prefabrik A. Ş. Firmamız, TC. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatlarına uygun prefabrik kümes projeleri yapmaktadır. Prefabrik tavuk kümesi fiyatları belirlenen modellere ve metrekareye göre belirlenmektedir. Mevzuata uygun yaptığımız prefabrik kümesler, devlet kredileri almanızı kolaylaştıracaktır. Prefabrik binalarımız, tavukçuluk sektörü için oldukça uygun ve kullanışlıdır.

  Prefabrik tavuk kümeslerimizde bulunan bölümler şunlardır;

  • Tavuk yemliği,
  • Otomatik suluk sistemi,
  • Yumurta kırılmasını önleyici galvaniz folluk,
  • Tavuk tünekliği,
  • Fan ve ışıklandırma sistemi,

  Prefabrik tavuk kümesi yapılarında, bu bölümlerin tamamı, belirlenen fiyata dahildir. Kümes büyüklüğüne ve içerisinde bulunacak ortalama tavuk sayısına göre bölümlerin yapısı özel olarak ölçülendirilmektedir. Çatı bölümünde kullandığımız ısı yalıtımlı sandviç paneller, nem oluşumunu ile birlikte havasızlık oluşumunu da önlemektedir. Tüm sistem, tavuk sağlığı ve bakımının kolay yapılabilmesi için tasarlanmıştır.

  Sağlıklı Tavuk Kümesleri

  Prefabrik tavuk kümesi m2 fiyat birimi üzerinden teklif hazırlanırken, içerisinde bulunması gereken bölüm ve malzeme türlerini ayrıntılı olarak belirtiyoruz. Prefabrik tavuk kümes yapı malzemelerinin özel üretilmesi ve kurulumunda da hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Kurulum aşamasında en çok hassasiyet gösterilmesi gereken konular, rutubet, terleme, nem, havasızlık gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olabilecek sebepleri ortadan kaldırmaktır.

  Bu hususlara dikkat edilmediğinde, iç ortam sağlıksız olacak ve tavukların sağlığı olumsuz etkileneceği için verim düşecektir. Prefabrik tavuk kümesinde kullanılan tüm yapı malzemelerini, standartlara uygun olarak üretiyoruz. Fabrikamızda kendi üretimimiz olan yapı malzemeleri ile tavuk kümeslerinin sağlıklı yapı olmasını sağlıyoruz.

  Yer Hazırlama

  Prefabrik tavuk kümesi projeleri için müşterilerimizle anlaşma yaparken, alt zemin yapısının hazırlanması ve tüm işlemlerin kendilerine veya bize ait olduğunu belirtiyoruz. Avrupa Birliği Standartlarına göre prefabrik tavuk kümesi yapılabilmesi için alt zeminin ortalama 20 cm kalınlığında bir betona sahip olması istenmektedir.

  Alt zemin yapısını kendisi hazırlayan müşterilerimize, istediği ölçüde tüm kanatlı hayvan kümes projelerini hemen hazırlıyoruz. Prefabrik tavuk kümesi yapılarımız içerisinde, tavuk, kaz, hindi, ördek ve civcivlerini besleme yapılabilmektedir. Prefabrik tavuk kümesi gibi büyükbaş ve küçükbaş hayvan barınağı amaçlı yapılarda yapmaktadır.

  Hayvan sağlığı standartlarına göre istenilen ölçülerde, barınacak hayvan türüne göre özel iç dizayn yaparak yeni binalar üretiyoruz. Ülkemizin tüm şehirlerine hizmet verdiğimiz için müşterilerimizden öncelikle kurulumun yapılacağı yeri ve zemin yapısını hazırlamasını istiyoruz. Zemin yapısı istenilen beton kalındığında ve düzgünlüğünde yapıldığında, hazırladığımız yapı malzemelerinin montajını ekiplerimiz ile hemen yapmaya başlıyoruz.

  Prefabrik Kümes Kurma

  Ülkemizin her tarafında, tavuk ve yumurta tavukçuluğu yapılmaktadır. Tavuk kümeslerinin düşük maliyetlerle yapılmasını sağlayan, prefabrik kümes binaları, firmamız tarafından üretilmektedir. Prefabrik tavuk kümesi kurma konusunda, büyük deneyim ve tecrübeye sahip olan firmamız, salma tavukçuluk ve organik yumurta üretimi yapmak isteyen müşterilerimize modern kümes projeleri sunmaktadır.

  Prefabrik tavuk kümesi üretimlerinde, her iklim şartına uygun malzeme belirlemesi yapıyor ve yapıların, hem çevre sağlığına hem de hayvan sağlığına uygun olmasını sağlıyoruz. Prefabrik tavuk kümesi kurulumunda da, konut ve diğer yapılarda olduğu gibi kaynaksız birleştirme yöntemlerini kullanıyoruz. Kendinden geçmeli ve vidalı sistemler ile kurulumu hızlı olarak yapıyor ve birkaç gün içerisinde kümesin tamamen kurulmasını sağlıyoruz.

  Teknik Destek Hizmetlerimiz

  Mavitaş markası ile sektörde bulunduğumuz süre boyunca tüm müşterilerimize her türlü destek hizmetini kesintisiz veriyoruz. Prefabrik tavuk kümesi fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler, firmamız iletişim numaralarından bizlere istedikleri zaman ulaşabilir ve bilgi alabilirler. Prefabrik tavuk kümesi kurulumu ve kurulum sonrası aşamalarda, teknik destek hizmetlerimizi, uzman elemanlarımız ile veriyoruz.

  Tavuk kümeslerinin alt zemin yapısı hazırlandıktan sonra tüm kurulum işlemleri elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Kurulum sonrasında, müşterilerimize her bölümün yapı özellikleri ve kullanımda neler yapacakları, nelere dikkat edecekleri anlatılmaktadır. Yapı ile ilgili yaşanacak olan sorunlarda teknik destek hizmetlerimiz kesintisiz olarak devam ettirilmektedir.

  Prefabrik Kümes

  Tavuk besiciliği yapan ya da yapmaya karar verenlerin en büyük ihtiyaçları, beslemeyi planladıkları tavuk sayısına uygun kümese sahip olmaktır. Mavitaş prefabrik olarak, her ölçüde prefabrik tavuk kümesi modelleri için projelendirme yapıyoruz. Tavuk kümesi tasarımlarını yaparken, tüm seçenekleri değerlendiriyor ve belirlenen standartlara uygun yapıyoruz. Prefabrik tavuk kümesinin kullanım amacına göre iç donanımlarını belirliyor, müşteri tarafından talep edilen ek donanımları ekliyoruz. Prefabrik tavuk kümesi tasarımları konusunda uzman ekiplerimiz ile projelendirme yaptığımız için çalışmalarımız kaliteli ve güvenlidir. Prefabrik tavuk kümesi yapılarının kurulum süreleri, kümesin büyüklük durumuna göre değişmektedir.

  Dayanıklı Malzeme Kullanımı

  Prefabrik tavuk kümesi m2 fiyat seçeneklerini oluştururken, kullanılan dayanıklı ve kaliteli malzemelerin birim fiyatlarını göz önündü bulunduruyoruz. Prefabrik tavuk kümeslerinin sağlam ve dayanıklı olabilmesi için betonarme prefabrik yapı elemanları kullanıyor, iç, dış ve çatı kapmalarında da ısı yalıtımı sağlayan özel malzemeler kullanıyoruz.

  Kullanılan malzemelerin türü ya da müşterilerimiz tarafından talep edilen ürünlere göre m2 fiyat seçenekleri değişmektedir. Firmamız, hem uygun fiyatlı hem de en kaliteli prefabrik tavuk kümesi yapı malzemeleri üretimi yapmaktadır. Anlaşılan fiyat içerisinde yer alan montaj işlemlerini de yapı malzemeleri üretimi tamamlandıktan hemen sonra yapıyoruz.

   Prefabrik Tavuk Kümesi

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


   

  Prefabrik Tavuk Kümesinizi Neden Beton Prefabrik yapmalısınız ?

   

  1- Isı izolasyonlu duvar panelleri kümesinizi ısıtmanızda daha az enerji harcamanızı sağlayacaktır.

  2- Önüretimli yapı elemanları ile oluştuğundan dolayı inşaat süreci en az sürede tamamlanmaktadır.

  3- Öngermeli Sistem sayesinde geniş açıklıklar elde edilmekte olup daha geniş bir kümes alanı sunmaktadır.

  4- Suluklar ve diğer modüler yapılar için isteğinize göre önceden veya sonradan eklenebilir mekanizmalar sayesinde kendi üretim tesisinizi kendiniz şekillendirin.