Şehirlerde ve birçok alanda, trafik gürültüsünün azaltılabilmesi ve insanları koruyabilmek için çeşitli ses bariyeri sistemleri  kullanılmaktadır. Prefabrik olarak üretilen bazı metal ve beton ses bariyerleri, oluşan gürültüyü istenilen seviyede düşürme için yeterli olmamaktadır. Prefabrik ses bariyerleri projeleri yapan firmamız, çevre şartlarına uygun, ses ve çevre kirliliğini önleyici çalışmalar yapmaktadır. Trafik gürültüsünün azaltılması için yapılan prefabrik ses bariyerleri, rüzgar, kirlilik ve gürültü dağılımını engellemek için yapılmaktadır. Sert yüzeyli ses bariyerleri, rüzgar etkisi ile gürültü ve toz parçacıklarının yön değiştirerek farkı olanlarda toksit kirliliği oluşturabilmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak, teknolojik çalışmalar yapıyor, hem ses hem de kirliliği önlemeye çalışıyoruz.

  İzolasyon Malzemeleri

  Prefabrik ses bariyerleri, çevrede oluşan trafik gürültüsünü azaltmak için kullanılırken, bina sistemlerinde de ses yalıtımı oluşturmak için kullanılabiliyor. prefabrik ses bariyerleri fiyatları kullanılan ürün türüne göre değişmektedir. Yapı türlerinde, ses kontrolü ve yalıtımı sağlamak için kurşun ses bariyer ürünleri ekonomik olması yönünde en çok tercih edilen malzemelerdir. Kullanım yerine göre farklı kalınlıklarda kullanılmakta ve kalınlık durumuna göre performansı değişmektedir.

  Ses bariyeri olarak tek başına kullanılan kurşun bariyerler, sıva altı olarak ya da alçıpan arasına kullanılmaktır. Firmamız, prefabrik bina projelerinde, ses emici ve yankılanmayı engelleme için bina yapısına uygun ses bariyerleri kullanmaktadır. Ses bariyerlerinin türleri, kullanım yerlerine göre değişmektedir. Trafik gürültüsünü azaltmak ve toz emilimi sağlamak için son teknolojilerde, çim görünümlü özel ses bariyerleri üretilmeye başlanmıştır. İhtiyaç duyulan yerin çevresel özelliklerine ve sağlayacağı faydaya göre özel üretimler yapıyoruz.

  Yalıtım Levhaları

  Mavitaş Prefabrik A.Ş. prefabrik ses bariyerleri m2 fiyat türlerini, kullanılacak olan izolasyon malzemesine ve bariyer kalınlığına göre tespit ediyor. Endüstriyel alanlarda, sosyal etkinlik alanlarında ve trafik gürültüsü çok olan yerlerde prefabrik ses bariyer türleri kullanılmaktadır.

  Prefabrik ses bariyerleri üretimlerinde, kullanım yerine yere üretim yaptığımız için şu alanlara özel tasarımlar hazırlanıyor;

  • Bina ses izolasyonu,
  • Endüstriyel alanlarda, mekanik ve makine odaları izolasyonu,
  • Jeneratör ses izolasyonu,
  • Tren, metro, otoyol trafik gürültüsü ses yalıtımı,
  • Müzik stüdyoları,
  • Bar, disko gibi eğlence mekanları,

  Bu alanlar için prefabrik ses bariyeri türlerinin üretimini yaparken, her zaman Avrupa standartlarına göre üretmeye çalışıyoruz. Prefabrik ses bariyerleri sayesinde, oluşan gürültü azaltılmakta ve insan sağlığı korunmaya çalışılmaktadır.

  Daha Temiz Hava İhtiyacı

  Trafik yoğunluğu olan yerlerde, ses gürültüsünün ve hava kirliliğinin daha fazla olduğu bilimsel araştırmalar ile tespit edilmiştir. Yoğun trafik nedeniyle hem insanlar bazı sağlık sorunları ile karşılaşabiliyor. Üretmiş olduğumuz prefabrik ses bariyerleri ile gürültüyü azaltırken, havada oluşan toz parçacıklarının bariyerler tarafından emilmesini ve havanın daha temiz kalmasını sağlıyoruz.

  Doğa yapısına uygun olarak hazırladığımız ses bariyeri projelerimiz ile kullanıldıkları yerlerde, gürültü kirliliğinin azaltılmasını, hava akımının kontrolünün düzenlenmesini sağlıyoruz. Tasarımlarımızı hazırlarken, yeşil çevreye uyumlu olmasına ve şehirlerin sert yüzeylerinin yumuşatılmasına özen gösteriyoruz. Trafik gürültüsünü azaltmak için prefabrik ses bariyerlerini çift katmanlı olarak tasarlıyoruz. Gürültüyle birlikte havadaki toz parçacıklarını emdiği için daha temiz bir hava oluşumuna katkı sunmaktadır.

  Yol Kenarı Ses Bariyerleri

  Otoyollarda, tren yollarında, gürültü oranı yüksek olan tüm yol kenarlarında, çevre sağlığının korunması için ses bariyerlerine ihtiyaç duyulur. Mavitaş Prefabrik olarak, prefabrik ses bariyerleri ihtiyacı duyulan yerin çevresel özelliklerine uygun, gelişmiş sistemleri kullanarak projeler hazırlıyoruz. Yol kenarları için hazırladığımız prefabrik ses bariyerlerinin arka planında, beton ya da çelik bariyerleri kullanıyoruz.

  Ön yüzeyinde ise arada boşluk kalacak şekilde çim görünümlü özel tasarım gürültü ve toz emici malzeme kullanıyoruz. Bu tasarımlarımız, yol kenarlarının yeşil dokuya uygun olarak düzenlenmesini ve yeşil doku görüntü oluşturulmasını sağlamaktadır. Arada oluşan boşluk sayesinde, oluşan gürültünün emilmesini ve büyük ölçüde azaltılmasını sağlıyoruz.

  Modern ve Kullanışlı Tasarımlar

  Trafik gürültüsünü azaltmak için yol kenarlarına konulan sert yüzeyli ses bariyerleri, çoğu zaman rüzgarın etkisi ile ses türbülansı oluşturarak sesin uzaklardan duyulmasına neden olmaktadır. Çalışmalarımızı yaparken, bölgesel özelliklere göre özel tasarımlar yapıyoruz. Ses emilimini en iyi yapacak malzeme türlerini kullanarak, sesin yayılmasını önlemeye çalışıyoruz. Prefabrik ses bariyerleri, kolay taşınabilen ve istenildiğinde, sökülerek, başka yerlere kurulabilen sistemlerdir. Bunun için uzmanlarımız, kullanışlı ve modern tasarımlar oluşturarak, ihtiyaç duyulan alanın yapısına uygun üretimler yapıyoruz. Dayanıklı malzemeler kullandığımız için ürünlerimiz uzun ömürlüdür ve ekonomiktir.

  Çevresel Şartlara Göre Prefabrik Ses Bariyerleri Tasarımı

  Prefabrik ses bariyerleri daha çok dış alanda oluşan trafik gürültüsü ve çevre kirliliği için tercih edilmektedir. Firmamız çevre şartlarına göre prefabrik ses bariyerleri üretimi yaparak, çevrenin gürültüden arındırılması, havadaki toz parçacıklarının emilmesi, doğa yapısına uygun yeşil teknolojinin kullanılmasını sağlıyoruz. Yol kenarlarına ya da bina duvarlarına montaj yaptığımız yeşil teknoloji ile ürettiğimiz, prefabrik ses bariyerleri, oluşturduğu görüntü ile insanlar üzerinde olumlu psikolojik etki de oluşturmaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş her zaman en iyi çözümleri, en uygun maliyetlerle üretmeye çalışmaktadır.

  Ses Yalıtımının Oluşturulması

  Eğlence sektöründe kullanılan kapalı mekanlarda, müzik sistemleri ve içeride bulunan insanların sesinden aşırı gürültü oluşabilmektedir. Ses desibel seviyesinin üzerine çıkan gürültü rahatsızlık oluşturacaktır. Bunun önlenebilmesi için binanın yapısına ve içeride oluşabilecek gürültü seviyesine göre ses bariyerleri kullanılmalıdır. Prefabrik ses bariyerleri, büyük salon gibi yerlerde, çeşitli yerlere yerleştirilerek oluşan gürültünün emilmesi sağlanmaktadır. Binalarda, ses yalıtımı için tercih edilen bu paneller, sıva altı olarak kullanılabiliyor. Firmamız, prefabrik ses bariyerleri çeşitleri ile hem kapalı alanlarda hem de açık alanlarda, gürültünün azaltılmasını sağlamaktadır. Uygun fiyat tekliflerimiz ile her alanda en iyi ses yalıtımını oluşturuyoruz.