Ülkemizin her yerinde, farklı eğitim alanları için okul ihtiyacı bulunmaktadır. Son yıllarda, depreme dayanıklı olduğu için prefabrik okullar daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan, prefabrik okullar projeleri firmamız tarafından hazırlanmaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş her zaman modern kompleksler ve dersliklerden oluşan güvenli prefabrik okul binaları yapmaktadır.

  Firmamızın bu güne kadar geliştirmiş olduğu projeler arasında çok sayıda okul çalışması bulunmaktadır. Bu çalışmalarımız ile edindiğimiz tecrübe sayesinde, kreşten, üniversiteye kadar tüm eğitim birimleri için en iyi tasarımlara sahip prefabrik okul binaları modelleri oluşturuyor, yapı malzemelerini üretiyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

  Prefabrik Okul Çalışmaları

  Prefabrik okulları fiyatları uygun olduğu ve kurulumu hızlı yapılabildiği için son yılların en fazla tercih edilen yapı sistemleri olmuştur. Çeşitli nedenlerle, çoğu zaman acil derslik ya da okul binasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemizde, deprem nedeniyle birçok okul binasının yenilenmesi zorunlu hale gelmiştir. Firmamız, bu durumlarda, prefabrik okul seçenekleri sunarak, yeni okulların daha kısa sürede dayanıklı olarak yapılmasını sağlamaktadır.

  Yapmış olduğumuz projeler ile kurulumunu yaptığımız okul türleri şunlardır;

  • Kreşler,
  • Anaokulları,
  • İlk ve ortaokullar,
  • Lise,
  • Kolejler,
  • Üniversiteler,
  • Tüm resmi ve özel okul türleri,

  Uzun ömürlü ve kalıcı çözümler oluşturabilmek için mühendislerimiz ve mimarlarımız özel çalışmalar yaparak okul projeleri hazırlamaktadır. Derslik ihtiyaç sayısına ve okul yerleşim alanına göre en modern bina tasarımlarını yapıyoruz.

   

  Prefabrik Okulların Avantajları

  Prefabrik okullar her zaman düşük maliyet avantajı sağlamaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş. prefabrik okullar mt2 fiyat türlerini, yapılacak olan okulun kapasitesi, derslik sayısı ve eklentilerine göre belirliyor. Firmamız, satış temsilcileri ile yapılacak görüşmeler, prefabrik okulların maliyeti, avantajları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Prefabrik okulların avantajları, hem kurulum hem de kullanım açısında çok fazladır.

  • Derslik ihtiyacına ve çevresel özelliklere göre özel tasarım seçenekleri sunması,
  • İleri teknoloji ürünler kullanılarak, dayanıklı ve kontrol edilebilir sistemler ile kurulması,
  • Yapı elemanlarının kolay üretimi ve pratik kurulum seçeneği,
  • Ekonomik olması ve kaynakların verimli kullanılması,

  Prefabrik okulların, deprem riskine karşı dayanıklı olması, ihtiyaca göre binanın genişletilebilmesi ya da sökümünün yapılabilmesi, avantaj seçenekleri olarak gösterilmektedir.

  Prefabrik Okul İzolasyonu

  Prefabrik okullar projeleri çalışmalarında, bina yapısını oluşturan ana elamanlar ile birlikte ısı ve ses yalıtımını oluşturan elemanlarda özelliklerine göre seçilmektedir. Okul binalarında, ısı ve ses yalıtımı verimli eğitim açısından önemlidir. Bina içerisindeki derslik bölmelerinde kullanılan yalıtım malzemeleri sayesinde, sınıf içerisinde oluşan ses, bitişikte bulunan sınıftan duyulmamaktadır.

  Yaz ve kış aylarında da ısı verimliliği sağlamak için yapılan izolasyonun sesle birlikte ısı yalıtımını da sağlaması gerekiyor. Firmamız, projeye uygun üretimler yaparken, okul binaları için izolasyon yapı elemanlarının yapısına, kullanım yerine göre kalınlık yapılarına dikkat etmektedir. Kullanmış olduğumuz izolasyon malzemeleri, en iyi yalıtımı sağlarken, yangın gibi risklere karşıda dayanıklı malzemelerden seçilmektedir.

  Dayanıklı Okul Binaları

  Türkiye, deprem kuşağında bulunmakta ve birçok bölgesi deprem riski ile karşı karşıya kalmaktadır. Çocuklarımızın eğitim gördükleri okulların, en dayanıklı ve güvenli binalar olmasını her zaman isteriz. 1999 depreminden sonra konutlarda, resmi kurumlarda ve okul binalarında çeşitli güçlendirme çalışmaları yapılmıştır.

  Ancak birçok okul binası depremde yıkılma riski taşımaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş resmi ve özel okul projeleri hazırlayarak, yeni okul binalarının daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Prefabrik yapı elemanlarının her birisini dayanıklı malzeme türlerinden özel olarak üretiyoruz. Yaptığımız yapı elemanları üretimleri sonrasında kalite kontrolü yaparak, her bir parçanın Avrupa standartlarına uygun olmasını sağlıyoruz.

  Valilikler veya Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız prefabrik okul sözleşmelerinde, uzun ömürlü, dayanıklı ve garantili projeler hazırlıyoruz. Tüm parçaların dayanıklı ve demonte olarak kullanılması, okulların depreme ve çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

  Prefabrik Okul Maliyeti

  Prefabrik okullar fiyatları teklifi almak için firmamız, satış temsilcileri ile iletişim kuran özel ve resmi kurumlara, günümüz ekonomik şartlarına göre en iyi fiyat seçeneklerini sunuyoruz. Prefabrik okul maliyetler hesaplanırken, okul yerleşim alanı, toplam metrekare, derslik sayısı, sosyal etkinlik bölümleri gibi yapı içerisine yer alacak bölümler göz önünde bulunduruluyor.

  Duvar sistemleri, çatı sistemleri, kaplama ve izolasyon panelleri gibi tüm parçalar, firmamız tarafından seri üretim olarak üretildiği için maliyetler her zaman daha düşük olmaktadır. Firmamız, eğitime katkı sunabilmek, eğitim binalarının daha sağlam ve dayanıklı olabilmesi için özel fiyat seçenekleri hazırlamaktadır. Tüm okul projelerinde maliyetleri minimum seviyede tutmaya çalışıyoruz.

   

  Özel Tasarımlı Okul Binaları

  Prefabrik okul binaları için projeler hazırlarken, yapılacak binada verilecek olan eğitim türüne göre özel tasarımlar yapıyoruz. Kreş ve anaokulu tasarımlarımız, çocukların, binayı rahat kullanabilecekleri, görüntüsünü sevebilecekleri tasarımlar ile yapılmaktadır. Özel okullar için farklı tasarım seçenekleri sunuyoruz. Üniversite ve kolej gibi okul binalarını bulundukları çevreye uygun modern mimari tasarımlar ile hazırlıyoruz. Prefabrik okullar mt2 fiyat hesaplamasını yaparken, kullanacağımız özel tasarım çalışmalarını göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz. Bazı özel tasarımlar, ek maliyet gerektirebilmektedir.

  Ekonomik Kaynakların Verimli Kullanılması

  Prefabrik okul yapılarının avantajlarını sıralarken yer verdiğimiz özelliklerden birisi de ekonomik kaynakların verimli kullanılmasıdır. Prefabrik okul yapımında kullandığımız tüm yapı malzemeleri, çevreci ürünlerdir ve dönüştürülebilir özelliğe sahiptir. Üretim maliyetini düşük tutarak, daha düşük fiyatlarla, daha kullanışlı ve dayanıklı okul binaları kurulumu yapılmasını sağlıyoruz.

  Ayrıca prefabrik okul montajında, duvar, taban, tavan ve çatı sistemlerine yerleştirdiğimiz özel paneller sayesinde en iyi izolasyon sağlanmış olmaktadır. Bu izolasyon sayesinde, enerji tasarrufu sağlanarak, ekonomiye büyük katkı oluşturuyor. Isı ve ses yalıtımı iyi olduğunda, eğitim verimliliği artacaktır. Ayrıca kullanılan malzemelerin dayanıklılığı, binanın uzun ömürlü olmasını sağlıyor.