Günümüzde, tüm yapı sistemlerinde modern tasarımlar kullanılmaya başlanmıştır. Mavitaş Prefabrik, projeleri arasına yer alan prefabrik stadyum projeleri ile spor sektörüne yeni ve modern stadyumlar kuruyoruz. Prefabrik sistemlerin, kullanılan malzemeler sayesinde daha sağlam ve geniş tasarım seçenekli olması tercih nedeni olmaya başlamıştır. Kurulumun basit ve hızlı olması her zaman ön plana çıkan bir özelliktir.

  1995 yılından itibaren, prefabrik beton ürünleri ve diğer yapı malzemeleri tasarımı ve üretimi yaptığımız için farklı amaçlarla kullanılan yapı türlerinin kurulumunu hemen gerçekleştiriyoruz. Firmamız, prefabrik stadyum kurulumu için ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin üretimini yaptığı için kurulumunu da kendi elemanları ile kısa sürede yapmaktadır.

   

  Stadyumlarda Prefabrik Sistemlerin Tercih Edilmesi

  Yapı malzemeleri birim fiyatların artışların hızlı olması, bina maliyetlerini artırmaktadır. Daha uygun fiyat seçenekleri ile en kaliteli yapıya sahip olabilme seçenekleri, prefabrik sistemler ile mümkün olmaktadır. Prefabrik stadyum fiyatları normal beton sistemlerine göre oldukça ekonomiktir. Hem ekonomik hem de hızlı yapılması prefabrik sistemlerin tercih edilmesine neden olmaktadır.

  Prefabrik stadyum sistemlerinin tercih nedenleri şunlardır;

  • Geniş ve modern tasarım seçenekleri,
  • Üstün dayanıklılık özelliği,
  • En iyi yalıtım sistemi,
  • Hızlı kurulum,
  • Bakım ve kurulum maliyetlerinin düşük olması,

  Ülkemizde, şehirlerin, nüfus yapısı, futbol takımları, maç yapılan ligler gibi farklı seçeneklere göre stadyumların, kapasite ve alan ölçüleri farklı olmaktadır. Firmamız tüm stadyum tiplerine göre projeler hazırlayabilmekte ve gerekli kurulum işlemlerini yapmaktadır.

  Modern Stadyumlar

  Betonarme sistemlerde, yapıların görüntüsünde fazla estetiklik oluşturma seçenekleri bulunmayabiliyor. Prefabrik sistemler, yeni tasarımların yapılmasına imkan sağlarken, yapıların daha modern görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Firmamız, prefabrik stadyum m2 fiyat belirleme işlemlerini, diğer prefabrik projelerde olduğu için toplam alan ve kullanılacak malzeme durumuna göre belirlemektedir.

  Ülkemizin farklı şehirlerinde, son yıllarda yapılan modern stadyumların, prefabrik sistemler kullanılarak kısa sürede yapıldığı bilinmektedir. Üstün kalite ve dayanıklılık özeliğine sahip çelik ürünleri kullanarak oluşturduğumuz stadyum yapılarının ana yapıları, seyirci kapasitesine göre ağırlık taşıma özelliğine, depreme karşı dayanıklılığa sahiptir. Şehirlerin karakteristik özelliklerine, şehir takımlarının simgelerine göre modern tasarımlar yaparak, şehirlere özel stadyumların kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

  Çevresel Etkenlere Dayanıklı Stadyum

  Prefabrik stadyum projeleri çalışmaları yaparken, talep eden kurum ya da kuruluşlardan, hedeflenen ve istenen en fazla seyirci kapasitesi hakkında bilgi alıyoruz. Kullanılacak olan malzemelerin, üstün dayanıklılık özelliğine sahip olmasına dikkat ediyoruz. Stadyumun kurulacağı yerin çevresel özellikleri, rüzgar alma durumu, deprem zemin etüt raporları, hazırlayacağımız stadyum projelerinde önemli hususlar olarak göz önünde bulundurulmaktadır.

  Stadyum, tribün çatısı, seyirci koltukları, giriş çıkış merdivenleri, kapı sistemleri özel olarak tasarlanmaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş 1995 yılından günümüzü prefabrik beton ve diğer yapı malzemeleri ürünleri tasarımlarını yaparak üretmektedir. Stadyum kurulumu için teklif geldiğinde, hazırlanan şartnameye göre proje hazırlanmaktadır. Tüm yapı malzemeleri projeye uygun olarak üretilmekte ve hızlı montaj işlemleri ile stadyumun kısa sürede dayanıklı olarak kurulumu gerçekleştirilmektedir.

  Prefabrik Stadyum Kurma

  Prefabrik yapı sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi, profesyonellik isteyen hassas işlem sürecidir. Prefabrik stadyum kurma işlemleri için planlama yaparken, dayanıklılık en çok önem verdiğimiz husustur. Prefabrik stadyum yapıları için proje hazırlarken, stadyum içerisinde yer alan tüm bölümlerin planlamasını yapıyoruz. Seyirci giriş kapıları, tribünler, sporcu soyunma odaları, yönetim birimleri, toplantı ve dinlenme salonları gibi modern bir stadyumda olması gereken tüm alan planlamalarını yapıyoruz.

  Büyük stadyum projeleri dışında, küçük stadyumlar için sadece tribün alanından oluşan yapı planlamaları da yapıyoruz. Mahalle statları için küçük seyirci tribün projelerini hazırlamamız ve yerine montajını gerçekleştirmemiz çok kısa zaman dilimi içerisinde yapılmaktadır. Prefabrik stadyum kurma işlemlerinin tüm aşamaları uzman ekiplerimiz tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Profesyonelce yaptığımız tüm kurulumların dayanıklı olmasını sağlıyor, montaj garantisi veriyoruz.

  Yapı Malzemeleri

  Prefabrik yapılarda kullanılan malzemelerin daha dayanıklı ve sağlam olmasına rağmen uygun fiyatlı olmasının nedeni, seri üretim yapmamızdır. Prefabrik stadyum fiyatları tüm yapı malzemelerini, hazırlanan proje kapsamında seri üretim olarak üretmemiz, işçilik ve ürün maliyetini düşürmektedir. Bunu müşterilerimize yansıtıyor, prefabrik yapıların daha uygun fiyatlı maliyetlere sahip olmasını sağlıyoruz.

  Prefabrik stadyumlar için prefabrik beton sistemleri, çelik boru sistemleri, galvaniz saçlar gibi dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Stadyumlarda ses yankısının iyi ayarlanabilmesi için duvar ve çatı bölümlerinde özel levhalar kullanıyoruz. Ayrıca izolasyon malzemeleri ile içeride oluşan yüksek volümlü sesin dışarıya çıkmasını önlüyoruz. Tüm malzemeler dayanıklı ürün türlerinden seçilmektedir.

  Prefabrik Yapıların Ömrü

  Prefabrik yapılar, kullanılan malzemelerin kalitesinden dolayı uzun ömürlü olarak planlanmaktadır. Prefabrik stadyum kurulumları yaptığımızda, kullanmış olduğumuz malzemeler ile ortalama 50 yıl kullanım ömrü belirliyoruz. Çevresel etkenler, yapıların kullanım ömründe önemli etken oluştururken, bizler projelerimizi, çevresel etkenleri hesaplayarak yapıyoruz. Prefabrik stadyumlarda, belirli dönemlerde, malzeme, boya bakımları yapıldığında, kullanım ömrü 50 yıldan daha fazla olacaktır. Prefabrik yapılar uzun ömürlü olduğu için tasarımları yaparken, gelişmiş son teknoloji sistemlerini modern çizgileri kullanmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sayesinde, stadyumlar uzun yıllar modern görüntüsünden bir şey kaybetmemiş olacaktır.

  Firma Garanti Güvencesi

  Herhangi bir prefabrik yapı kurulmasını istediğinizde, doğru firma seçmeli ve yapılan işlemler için firma garanti güvencesi bulunmalıdır. Mavitaş Prefabrik A.Ş. Prefabrik stadyum m2 fiyat tekliflerini sunarken, kurulumda kullanılacak tüm malzemeler ve montaj işlemleri için garanti güvencesi vermektedir. Yapı malzemeleri, seri üretim sistemi ile üretilmektedir. Tüm ürünlerdeki, üretim hataları garanti kapsamındadır ve hatalı parçalar hemen değiştirilmektedir. Stadyum montaj işlemleri sırasında, bağlantı hatası ya da yanlış ürün montajı gibi sorunlarda yine firmamız garanti güvencesi altındadır. Kendinden geçmeli ve cıvatalı bağlantı sistemleri kullandığımız için montaj işlemlerini garantili ve güvenli olarak yapıyoruz.