Ülkeler, enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için yenilenebilir enerji sistemlerini kullanmaya başlamıştır. Ülkemizin birçok bölgesinde, rüzgar kuleleri kurularak, elektrik enerjisi üretilmeye çalışılmaktadır. Rüzgar enerji kulesi kurulumlarında kullanılan tüm malzemeler, prefabrik olarak üretilmekte ve istenilen yere taşınarak kurulum yapılmaktadır. prefabrik rüzgar enerji kulesi projeleri uzman ekiplerimiz tarafından, standartlara uygun yapılarak, dayanıklı beton malzemeleri ve çelik ürünleri kullanılmaktadır.

  Rüzgar enerji kulesi yapımında kullanılan, özel bağlantı elemanları ve flanş ürünleri üretimi firmamız tarafından üretilmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş rüzgar enerji kulesi ekipmanları üretimi için satış elemanları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ürün konusunda her türlü bilgilendirmeyi yapıyor ve üretim kapasitesine göre yapı malzemeleri üretimleri gerçekleştiriyoruz.

  Yenilenebilir Enerji Sistemleri

  Rüzgar enerji kulelerinin, ülkemizin birçok bölgesinde kurulmaya başlandığı görülebilmektedir. Prefabrik yapı konusunda, profesyonel hizmet veren firmamız, yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılan ekipmanların da üretimini yaparak ekonomik şartlarla kurulum yapılmasını sağlıyor. Prefabrik rüzgar enerji kulesi fiyatları kullanılan malzeme ve rüzgar kulesi çeşitlerine göre değiştiği bilinmektedir. Firmamız, talep edilen sisteme göre fiyatlandırmayı hemen yapmaktadır.

  Rüzgar enerji kölesi, yapımlarında, kule, hız dönüştürücü, jeneratör, pervane ve elektrik elektronik elemanlardan oluşmaktadır. Üretimlerimizi yaparken, talep edilen kanat sayısına, kanat uzunluğuna ve kule yapısına göre tasarımlar oluşturuyoruz. Mavitaş Prefabrik A.Ş rüzgar enerji kulelerini, betonarme, çelik ye da kafes yapılı olarak tasarlamaktadır. Küçük tip ve büyük tip kule çeşitleri bulunmaktadır. Talebe göre tasarımları hazırlıyor ve standartlara göre üretime hemen başlıyoruz.

  Düşük Maliyetli Üretim

  Türkiye geneline hizmet veren Mavitaş Prefabrik A.Ş. prefabrik rüzgar enerji kulesi m2 fiyat birim hesaplamaları, tercih edilen kule şekline göre ayrı ayrı yapıyor. Prefabrik rüzgar enerji kulesi için en çok tüp modeli tercih edilmektedir. Firmamız tarafından düşük maliyetlerle üretim yapıldığı için kurulum maliyetinin düşürülmesi avantajı sağlıyoruz. Kurulum yapılacak olan yerin coğrafi özelliklerine göre farklı modeller kullanılabilmektedir.

  Firmamız tarafından üretimi yapılan, rüzgar enerji kuleleri bileşenleri şunlardır;

  • Kule (Tower),
  • Pervane kanatları,
  • Fren sistemi,
  • Jeneratör sistemi,
  • Rüzgar ölçer,
  • Yüksek hız mili,
  • Düşük hız mili,
  • Sapma sürücüsü,
  • Sapma motoru,
  • Makine bölümü,
  • Vites kutusu,

  Rüzgar enerji kulesi yapımında ihtiyaç duyulan tüm malzeme türleri, üretilmesi düşünülen enerji miktarına göre özel belirlenmektedir. Enerji firmaları, kullanılacak malzemeler için firmamız ile iletişim kurduğunda, talebe göre projelendirme yaparak ekipman üretimlerine başlıyoruz.

  Enerji Kuleleri

  Rüzgar enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülerek, enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için rüzgar enerji kulelerine ihtiyaç duyulur. Rüzgar kuleleri, enerji üretilmesini sağlayan, pervane ve motor ekipmanlarının bulunduğu bölümün yerden belirli bir yüksekliğe çıkartılmasını sağlayan yapılardır. Sistemin kurulacağı yerin coğrafi yapışı ve iklimsel koşullarına göre farklı modellerde tasarlanmış kule tipleri kullanılmaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş müşterilerinden gelen taleplere ve sistem kurulum şartnamelerine göre projelendirme yapmaktadır.

  Prefabrik üretimlerimiz ile rüzgar enerji kulelerinin üretim maliyetinin en düşük seviyede olmasını sağlıyoruz. Kule yapısında kullanılan, çelik ya da betonarme ürünlerin, her türlü dış etkiye karşı yüksek dayanıklı olmasını sağlıyoruz. Rüzgar enerji kulelerinin, düşük maliyetlerle kurulması ve kısa sürede enerji üretimine başlaması büyük bir avantaj olarak gösterilmektedir. Dezavantaj yönü ile arazi yapısının kurulum işlemlerini zorlaştırması ve kurulum yapılan tarım alanlarının kullanılmasının engellenmesi olarak gösterilmektedir.

  Kule Kanatları

  En iyi yenilenebilir enerji türü olarak rüzgar enerjisi kullanılmaya başlanmıştır. Rüzgar enerji kulelerinin kurulumunun yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanların üretilmesi gerekiyor. Rüzgar enerji kulelerinde, motorların dönmesini ve çalışmasını kanat sistemleri sağlamaktadır. Rüzgarın etkisi ile dönmeye başlayan kanatlar, sisteme dahil olan makineleri çalıştırarak, elektrik enerjisinin üretilmesini sağlamaktadır. Rüzgar enerji kuleleri, farklı kanat türleri ile yapılmaktadır. Daha çok 2 ya da 3 kanat sistemi kullanılmaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak rüzgar enerji kuleleri kanatları tasarımlarını standart ölçülere göre yapıyoruz. Her bir kanadın uzunluğu 20 m olarak belirlenmekte ve özel olarak tasarlanmaktadır.

  Proje, Tasarım ve Üretim

  Firmamız, tüm yapı sistemlerinde kullanılan çeşitli inşa malzemelerinin üretimlerini yaptığı için işlemlerin maliyetini düşürmektedir. Rüzgar enerji kulesi inşasında, en büyük ihtiyaç kule ve kanat sistemleri yapımıdır. Kule yapıları için firmamızdan teklif isteyen firmalara, kullanılacak olan malzeme türüne göre fiyat seçenekleri sunuyoruz. Mavitaş Prefabrik uzmanlarımız, firmalardan gelen taleplere göre projeler hazırlamakta ve ileri teknoloji yazılımları kullanarak, en iyi tasarımları yapmaktadır. Üretim aşamasında Avrupa Birliği Standartlarına uygun malzemeler kullanarak kaliteli üretimler yapıyoruz.

  Rüzgar Kulesi İmalatı

  Rüzgar enerjisi, enerji ihtiyacının karşılanması için dünyanın her yerinde en fazla ilgi gösterilen sistemler olarak öne çıkmaktadır. Rüzgar enerji kuleleri 20 ila 80 metre uzunluğa sahip olabilmektedir. Yükseklik arttıkça kule çapı da artacak ve 2.5m ile 6m çapında kuleler yapılmaktadır. Dayanıklılığın artırılabilmesi için kulelerin yapımında, et kalınlığı alt bölümlerde daha fazla üst bölümlerde daha azdır. Mavitaş Prefabrik A.Ş tarafından tasarlanan rüzgar enerji kuleleri, kaynaklı bileştirme yapılarak, istenilen yükseklikte kurulmaktadır. Rüzgar enerji kuleleri imalatlarını, tüm dayanıklılık testlerini yaptıktan sonra uzun ömürlü olacak şekilde yapıyoruz.

  Rüzgar Enerji Kule Çeşitleri

  Rüzgar enerjisinin üretilebilmesi için farklı özelliklere göre rüzgar türbinleri kurulumu yapılmaktadır. Rüzgar enerji kule çeşitleri, türbinlerin dönme eksenlerine, devirlerine, kanat sayılarına, güçlerine ve rüzgar etkisine göre değişebilmektedir. Tüm türbin çeşitlerine göre ihtiyaç duyulan rüzgar enerji kule sistemleri için projelendirmeler, firmamız, uzmanları tarafından yapılmaktadır. Rüzgar kulelerinin kurulacağı yerin özelliklerine göre malzeme türünü ve kalitesini özel seçiyoruz. Ülkemizde daha çok arazi üzerine kurulmaktadır. Bunun için çelik ürünler kullanıyoruz. Su içerisine kurulacak olan yapılar için suya dayanıklı malzeme çeşitlerini tercih ediyoruz. Rüzgar kulesi çeşitleri, yatay eksenli rüzgar enerji türbini, düşey eksenli rüzgar enerji türbini tiplerine göre değişmektedir.