Sanayi alanlarında, yeni iş yerleri oluşturabilmek ve yapıların her türlü iş yeri için uygun olması için özel projeler hazırlanmaktadır. Prefabrik sanayi sitesi projeleri sayesinde, büyük ve küçük sanayi sitelerinin kurulumu daha kolay olmaya başlamıştır. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak prefabrik beton ürünleri üretimi yaparak, sanayi sitelerinin kurulumunda ihtiyaç olan tüm ürünleri üretiyoruz.

  Sanayi sitelerinde, iş yerlerinin alan genişliği ve yüksekliği fazla olmalıdır. Prefabrik ürünlerimiz ile hazır beton kolonlar üretiyor ve büyük vinçlerle, kurulum yapılacak olan yerde kurulum montajını yapıyoruz. Sanayi iş yerlerinin kullanım alanının geniş olması için ara kolonsuz denilen geniş aralıklı yapı kurulumları gerçekleştiriyoruz.

  Sanayi Sitesi Yapıları

  Prefabrik yapı maliyetlerinin her zaman daha uygun olması ve kurulum pratikliği, sanayi sitesi kurulumlarında tercih nedeni olmaktadır. Prefabrik sanayi sitesi fiyatları kurulacak olan iş yeri sayısı ve sanayi alanı genişliğine göre değişmektedir. Ekiplerimiz, kurulum yapılacak yer keşfini yaptıktan ve iş yeri sayısını belirledikten sonra maliyet hesaplaması yapmaktadır.

  Bu günü kadar yaptığımız prefabrik sanayi siteleri çalışmalarından bazıları şunlardır;

  • Bodrum Mumcular Sanayi Sitesi,
  • Aydın Merkez Enra Yapı,
  • S. S Alaşehir Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Sitesi,
  • Balıkesir Gönen Sanayi Sitesi,

  Bu çalışmalarımızla ilgili görselleri web sitemizde paylaşıyor ve örnek olarak incelenmesini sağlıyoruz. Türkiye’nin her yerine farklı yapı özelliklerine sahip sanayi sitesi kurulumları için projeler hazırlıyoruz.

  Prefabrik Sanayi Sitesi Kurulum Çalışmaları

  Şehirlerin farklı bölgelerinde kurulacak olan sanayi siteleri, farklı endüstriyel alanlar için özel kurulabilmektedir. Firmamız tarafından hazırlanan prefabrik yapı projelerini hazırlarken, sanayi sitesi çalışmalarında, endüstriyel seçeneklere göre özel çalışmalar yapıyoruz. Mavitaş Prefabrik A.Ş. prefabrik sanayi sitesi m2 fiyat seçeneklerini öğrenmek isteyen müşterilerimize, yapı türüne göre detaylı olarak göstermektedir.

  Bizimle iletişime geçerek, yapmayı düşündüğünüz yapı türünü ve ölçülerini belirttiğinizde sizlere metrekare fiyatları hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Prefabrik sanayi sitesi kurulumu için çalışmalarımıza, yer keşfi, proje hazırlama ve yapı malzemeleri seri üretimi ile başlıyoruz. Kurulum çalışmalarının son aşaması ise montaj işlemleridir. Proje, üretim, montaj tüm işlemler, firmamızın uzman elemanları tarafından yapılmaktadır.

  Prefabrik Yapı Elemanları

  Prefabrik sanayi sitesi projeleri yapı elemanları, her yapı türünde farklı olabilmektedir. Sanayi sitesi kurulumlarında, büyük prefabrik beton elemanlar, çelik konstrüksiyon parçalar ve büyük ebatlı duvar panelleri kullanılmaktadır. Prefabrik sanayi siteleri geniş alanlara kurulmakta ve birden fazla blok şeklinde kurulduğu için büyük projeler olarak değerlendirilmektedir. Prefabrik sanayi sitesi kurulumlarındaki en önemli yapı elamanları, destek sistemleri olarak kullanılan, çelik destekli, prefabrik beton bloklardır.

  Bu bloklar, duvar kolonları ve çatı bağlantı kolonları olarak ayrı ayrı farklı ölçülerde üretilmektedir. Diğer yapı elemanları ise duvar panelleri ve duvarlarda, çatı sistemlerinde kullanılan özel izolasyon panelleridir. Yapı elemanlarının montaj işlemleri sırasında tüm bağlantı işlemleri cıvata ve özel geçmeli sistem olarak kullanılmaktır. Kaynaksız montaj yapıldığı için daha sonraki zamanlarda demontesi daha kolay olmaktadır.

  Çevreci Yapı Sistemleri

  Firmamız tarafından üretimi yapılan tüm prefabrik yapı elemanları, dönüştürülebilir sistemler olduğu için çevresi yapı sistemleri olarak bilinmektedir. Prefabrik sanayi sitesi kurulumunda kullandığımız ürünlerin sökülüp takılabilir özelliğinin olması, ihtiyaca göre binalara ek yapılmasını ya da bulunduğu yerden sökülerek kaldırılmasını sağlamaktadır. Tüm projelerimizi hazırlarken çevre etüdünü yapıyor ve çevreye uygun yapılar oluşturmaya çalışıyoruz.

  Modern mimari tarzları kullanarak, binaların, gelişen teknoloji sistemlerine uyumlu olmasını sağlıyoruz. Prefabrik üstyapı, altyapı, çevre düzenleme ve enerji hatları sistemlerini belirlerken, sanayi sitelerinin dayanıklı ve kullanışlı olmasını hesaplıyoruz. Kullandığımız ürünlerin çevresel şartlara, deprem gibi etkenlere karşı dayanıklı olması için çelik ürün türlerini tercih ediyoruz. Çelik ürünler dayanıklıdır ve fiyatları yüksek gibi görünse de betonarme sistemlere göre daha ekonomik olduğu bilinmektedir.

  Prefabrik Sanayi Sitesi Kurulum Maliyeti

  Prefabrik sanayi sitesi fiyatları için müşterilerimize teklif seçenekleri hazırlarken, malzeme üretimi ve kurulum montaj işlemlerini bütün olarak değerlendiriyoruz. Sanayi sitesi blok ve iş yeri sayısı arttığında, kullanılacak olan malzeme türlerini seri ürettiğimiz için maliyet biraz daha düşecektir. Seri üretimlerimiz, sanayi sitelerinde, tüm bölümlerin aynı tip ve ölçüde olmasını sağlamaktadır.

  Prefabrik sanayi sitesi projelerinde aynı tip malzemeler kullanıldığı için kurulum işlemleri daha pratik olmaktadır. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak Türkiye’nin farklı şehirlerinde, farklı bölgelere kurulacak olan prefabrik sanayi sitelerinin uygun maliyet seçenekleri ile yapılmasını sağlıyoruz. Montaj işlemleri sırasında kullanılacak olan tüm ekipmanlar firmamız tarafından karşılanmakta ve uzman ekiplerimiz tarafından hızlı kurulum gerçekleştirilmektedir.

  Dayanıklı Yapılar

  Prefabrik sanayi sitelerinin yapılarında kullanılan malzemeler, büyük ve ağır parçalardır. Bu parçalar, hazırlanan projeye ve yapılan özel hesaplamalara göre dayanıklı olarak üretilmektedir. Endüstriyel iş yerleri olarak kullanılacak buralarda, yüzlerce kişi çalışacağı ve çeşitli üretim işlemleri yapılacağı için binaların dayanıklılık oranının yüksek olması gerekiyor. Prefabrik sanayi sitesi m2 fiyat üzerinden maliyet hesaplamasını yaparken, bölgenin deprem risk durumuna göre bazı yapı elamanlarının özel olarak belirlenmesini sağlıyoruz. Deprem riski yüksek bölgelere yapacağımız kurulumlarda, dayanıklılığı artırabilmek için tüm bağlantı sistemlerinin çelik ürünler ve cıvata sistemi ile yapıyoruz.

  Modern Tasarım Çalışmaları

  Prefabrik yapı projelerini hazırlamaya başlarken, gelişmiş sistemlere uygun modern tasarımları kullanıyoruz. Uzman ekiplerimiz, prefabrik sanayi siteleri için tasarım çalışmalarını yaparken, bölgesel ve çevresel yapıya uygun en iyi tasarım seçeneklerini belirleyerek, müşterilerimize seçenek olarak sunmaktadır. Müşterilerimizin onay vermiş olduğu tasarımlar üzerine çalışmalar yapılarak, projeler tamamlanmaktadır. Prefabrik sanayi sitesi için gerekli olan ön çalışmalar ve yapı elamanları üretimi tamamlandığında, montaj işlemlerine hemen başlayabiliyoruz. Montaj işlemleri sırasında, bina dayanıklılığını sağlayabilmek için tüm parçaların kalite kontrolü tek tek yapılmaktadır.