Çevre Politikası

Prefabrik üretim faaliyetleri gösteren firma olarak çevreye duyarlı bir firma politikası izliyoruz. Belirlediğimiz politikada çevre mevzuatına uygunluk ve çevre atıkları ilk sırada yer alıyor. Bunların yanında firmamızın üretimleri için en son teknolojileri kullanarak üretim aşamasında çevreye verilecek zararın ortadan kaldırılmasını ve en aza indirilmesini sağlıyoruz.

Üretim sırasında çevreye zarar verme ihtimali olabilecek acil durumlar için gerekli hazırlıkları yaparak acil durumlara müdahale edebilme yönünde çalışmalar yapıyoruz. Çevreye zarar vermemenin yanı sıra kullandığımız doğal kaynakların gerektiğinden fazla kullanılmasının ve dolayısıyla da israfının önüne geçmeye çalışıyoruz. Benimsediğimiz çevre politikasının hayata geçmesi adına yaptığımız çalışmaların sürekli olarak kontrolünü yapıyoruz ve aksi durumların yaşanmasını önlüyoruz.

Çevre Mevzuatına Uygun Çalışmalar

Firma olarak benimsediğimiz çevre politikasını hayata geçirmek için yaptığımız en önemli çalışma devlet tarafından belirlenmiş olan çevre mevzuatına uyum sağlamak oluyor. Türkiye çevre mevzuatı yanı sıra dünya tarafından benimsenmiş çevre mevzuatına da uyum sağlıyoruz. Belirlenmiş olan mevzuatlarda ortaya çıkan yeniliklere göre üretim ve çevre temizliği kurallarımızı değiştiriyoruz.

Prefabrik üretimden, planlama ve montaj aşamasına kadar geçerli olan tüm süre zarfında çevreye uygun ve zarar vermeyecek şekilde hareket ediyoruz. Devlet tarafından belirlenmiş çevre mevzuatına uygun çalışırken firmamız çalışanlarının da bu mevzuata uygun şekilde çalışma yürütmesini sağlıyoruz. Bu amaçla hem iş ortaklarımıza hem de çalışanlarımıza mevzuat için gerekli eğitimleri veriyoruz.

Çevre Politikası Üzerine Çalışmalarımız

Çevreyi korumaya önem verene ve bu amaçla da kendisine bir çevre politikası belirleyen firma olarak hedeflediğimiz politikayı hayata geçirmek adına mevzuata uymak dışında çalışmalar yapıyoruz.

Yaptığımız çevre politikası çalışmaları arasında şunlar bulunuyor;

  • Prefabrik beton yapımlarında ortaya en az atığın çıkmasına özen gösteriyoruz.
  • Ortaya çıkan üretim ve montaj atıklarının çevreye uygun koşullarda ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz.
  • Çalışanlarımıza çevre bilincini oluşturmak adına çalışmalar yürütüyoruz.
  • Üretim sırasında ortaya çıkabilecek tehlikeli atıkların insanlara ve çevreye zarar vermemesi adına en uygun ortadan kaldırma yöntemlerinden yararlanıyoruz.
  • Firmamız için standartlara uygun bir çevre yönetim sistemi belirleyerek bu sistemin sürekliliğini sağlıyoruz.

Bu çalışmalara ek olarak çevreye verilebilecek olan zararları önceden tespit ederek zararın verilmemesi yolunda çalışmalar yapıyoruz.