Dünyanın her yerinde hayvancılık, önemli gelir kaynaklarından birisidir ve çeşitli yatırımların yapıldığı alan olarak bilinmektedir. Modern hayvancılık yapmak isteyenler, hayvan çiftlikleri kurarak, çeşitli hayvanları beslemeye başlamaktadır. Prefabrik hayvan çiftliği projeleri giderek yaygınlaşmakta ve kullanışlı olduğu için tercih edilmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak, ülkemizin tüm bölgelerinde prefabrik hayvan çiftliği kurulum hizmeti veriyoruz.

  Verimliliği artırmak ve ileri teknoloji imkanlarını kullanarak hayvancılık yapmak isteyenler, özel çiftliklerde besicilik yapmaya başlamıştır. Hayvan çiftliği kurulumları büyük maliyetler istediği için en ekonomik şartlar kullanılmaya çalışılıyor. Firmamız tarafından yapılan prefabrik havyan çiftlik binalarının maliyeti, betonarme yapılara göre daha ekonomiktir. Bu hayvan besicilerine büyük avantaj sağlamaktadır.

  Prefabrik Hayvan Çiftliği Tasarımları

  Prefabrik hayvan çiftliği fiyatları daha ekonomik olduğu için planlanan besi kapasitesine göre özel tasarımlar yapılmaktadır. Hayvan besiciliği yapılacak olan alana, istenilen büyüklükte çiftlik kurulabilmesi için proje hazırlıyoruz. Hazırladığımız projelerde, hayvan çiftliğinde olması gereken tüm bina sistemlerine yer veriyoruz.

  Müşterilerimiz tarafından havyan çiftliği için prefabrik proje hazırlamamız istendiğinde, şu yapılara yer veriyoruz.

  • Hayvanlar için yeterli büyüklükte barınak,
  • Hayvan yemleri deposu,
  • Hayvan bakıcılarının konaklayacakları ev,
  • Kullanılan tüm araçlar için özel depo yapıları,

  Prefabrik hayvan çiftliğinin, belirlenen standartlara ve ileri teknolojiye uygun olması için bu yapıların olması gerekiyor. Hayvan barınakları için özel havalandırma sistemleri kurulmasını sağlıyoruz. Prefabrik hayvan çiftliklerinde, hayvan barınakları yan duvarları iklim koşullarına göre açılır, kapanır özellikte olabiliyor.

  Hayvancılık Sektörüne Uygun Yapılar

  Prefabrik hayvan çiftliği m2 fiyat türleri, yapılacak bina sayısına ve türüne göre değişmektedir. Müşterilerimizin talep ettikleri çiftlik binası türleri ve özelliklerine göre en uygun fiyat belirlemelerini yapıyoruz. Prefabrik hayvan çiftliği binalarının modernizasyonu daha kolaydır ve hayvancılık sektöründe yaşanılan gelişmelere göre istenildiği zaman geliştirilebilmektedir.

  Firmamız tarafından hazırlanan modern prefabrik hayvan çiftliği tasarımları, hayvancılık sektörünü kalite getirirken birçok katkı sağlamaktadır. Yatırımcılar, prefabrik hayvan çiftliği kurulumunu seçerek, düşük maliyetle, hızlı ve sağlam kurulum seçeneklerinden faydalanmış oluyorlar.

  Prefabrik yapılar, sağlam ve daha sağlıklı olduğu için günümüzde tüm sektörler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Prefabrik havyan çiftlik yapılarında, yalıtımın bölgesel koşullara göre yapılabilmesi ayrı bir avantaj olarak görülmektedir.

  Prefabrik Yapıların Avantajları

  Prefabrik hayvan çiftliği projeleri hazırlayarak, hayvancılık sektöründe yer alan işletmelerin yapı avantajlarından faydalanmalarını sağlıyoruz. Prefabrik hayvan çiftliği kurulumu yapıldıktan sonra işletmeciler daha çok ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlamaya başlayacaktır. Ayrıca, bina yapısında kullanmış olduğumuz prefabrik yapı malzemeleri, havyanlar için kullanılan çeşitli dezenfeksiyon ilaçlarına, kimyasal maddelere, hayvan gübre asitlerine ve hayvanların yapacağı çeşitli darbelere karşı dayanıklıdır.

  Prefabrik hayvan çiftliği kurulumlarını ileri teknoloji sistemlerini kullanarak, kolonsuz yaptığımız için bina içerisinde geniş açıklık oluşturuyoruz. Bu kullanım alanını daha verimli kullanmayı sağlamaktadır. Prefabrik hayvan çiftlik binalarının işletmelere sağladığı çok fazla avantaj bulunmaktadır.

  Prefabrik Hayvan Çiftliği Yapım Aşamaları

  Hayvancılık sektöründe yer alan işletmeler, istedikleri hayvan çiftliğini kurmak istediklerinde ilk olarak Mavitaş Prefabrik A.Ş müşteri temsilcileri ile iletişime geçmelidir. İletişime geçerek, örnek projelerimiz ve kurulum işlemlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Daha sonraki işlem aşamaları şunlardır;

  • Projelendirme,
  • Yapı malzemeleri üretimi,
  • Kurulum yerine malzeme sevkiyatı,
  • Montaj işlemleri,

  Prefabrik hayvan çiftliği kurulumu için firmamız ile sözleşme imzaladığınızda, sektörün ihtiyaçlarına hakim olan uzmanlarımız tarafından istenilen ölçü ve özelliklere göre proje hazırlanmaya başlanmaktadır. Projelerimizi hazırlarken, kurulum yapılacak yerin büyüklüğü, konumu, planlanan hayvan sayısı, hayvan cinsleri gibi bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Kurulum yapılmasını isteyen müşterilerimizin özel isteklerine ve belirlenen standartlara uygun olarak projemizi hemen hazırlamaya başlıyoruz.

  Prefabrik Hayvan Çiftliği Yapı Malzemelerinin Üretimi

  Prefabrik hayvan çiftliği fiyatları kullanılacak olan malzeme türüne göre belirlenecektir. Firmamız, proje hazırlama aşamasını tamamladıktan sonra projeye göre malzeme üretimine başlamaktadır.

  Prefabrik hayvan çiftliği üst yapı elemanlarının tamamı firmamız tarafından üretilmektedir. Tüm parça üretimlerimiz, TSE şartlarına ve Avrupa Birliği standartlarına göre yapılmaktadır. Yüksek kalitede ürettiğimiz tüm yapı malzemeleri kontrolden geçmekte ve kurulumun standartlara uygun kaliteli yapılmasını sağlamaktadır.

  Prefabrik hayvan çiftliği yapılarının kurulacağı arazi üzerinde altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra, fabrikamızda üretmiş olduğumuz tüm malzemeleri şantiye alanına taşıyoruz. Prefabrik beton elemanların, çelik konstrüksiyonların, bağlantı elemanlarının ve izolasyon malzemelerinin üretimlerini, projede belirtilen ölçülere göre seri üretiyoruz. Daha sonraki aşamalarda, üretim hatası olan ürünlerin değişimini hemen yapıyoruz.

  Prefabrik Hayvan Çiftliği Montajı

  Prefabrik hayvan çiftliği için belirlenen yapı türlerinin montaj işlemlerine, üretim aşaması ve altyapı alanı oluşturulduktan sonra başlıyoruz. Prefabrik hayvan çiftliği m2 fiyat içerisinde montaj işlemleri de yer alıyor. Fabrikamızda üretmiş olduğumuz tüm üst yapı elemanlarını, özel araçlarımız ve uzman personellerimiz ile taşıyoruz. Yapı malzemeleri sevkiyatı sırasında, tüm önlemleri alıyor, malzemelerin eksiksiz ve güvenli taşınmasını sağlıyoruz. Kurulacak olan hayvan çiftlik yapılarının büyüklük durumuna göre kurulum işlemlerini yeterli sayıda personel ile yaparak kısa sürede tamamlıyoruz. Montaj hatalarına karşı müşterilerimiz koruyabilmek için üretim ve montaj işlemleri için garanti güvencesi veriyoruz.

  Prefabrik Hayvan Çiftliği İç Bölümleri

  Prefabrik hayvan çiftlikleri için projelendirme yaparken, beslenecek hayvan türüne göre iç bölüm tasarlamasını yapıyoruz. Yapı içerisinde, hayvanların yapacağı teması düşünerek, taşıyıcı ve duvar sistemlerini tüm etkenlere karşı dayanıklı malzemelerden planlıyoruz. Büyük çiftliklerde, yapı içerisi temizliğinin yapılması ve malzeme taşınması için iş makinalarının rahat giriş çıkış yapabileceği alanlar oluşturuyoruz. Hayvanların, sağlığı için her mevsim vücut ısılarını koruyacak yalıtım sistemlerini belirliyor, projemize dahil ediyoruz. Çiftlik binası içyapılarında, gebe ve hasta hayvanların ayrı bölümlerde tutulmasını sağlamak için özel bölümler tasarlıyoruz. Tasarımlarımızı müşterilerimiz tarafından bildirilen hayvan türlerine göre yapmaya çalışıyoruz.