Ürün üzerinde işlemlerin yapıldığı, imalat, montaj, paketleme gibi hizmetlerin yapıldığı yerler endüstriyel yapılar olarak adlandırılmaktadır. Endüstriyel yapılar farklı boyutlara sahiptir. Yapı çeşitlerine göre sınıflandırılmakta ve prefabrik endüstriyel yapılar düşük maliyetli kurulumlarından dolayı tercih edilmeye başlanmıştır. Prefabrik endüstriyel yapı projeleri yapan firmamız, 1995 yılında İzmir’de başladığı faaliyetlerini ülke geneline yaymayı başarmıştır.

  Prefabrik endüstriyel yapılarını kurulumunun hızlı ve ekonomik olması, tüm sektörler tarafından takip edilmekte ve bina ihtiyacına göre talepler oluşturulmaktadır. Endüstriyel yapı türleri içerisinde prefabrik uygulamaları diğer türlere göre her zaman daha hesaplıdır. Firmamız, prefabrik yapı malzemeleri üretimleri yaptığı için müşterilerine uygun fiyat teklifleri sunarak, düşük maliyetlerle endüstriyel binalara sahip olunmasını sağlıyor.

  Prefabrik Yapılar

  Prefabrik endüstriyel yapı fiyatları karşılaştırıldığında, konvonsiyonel ve çelik konstrüksiyon endüstriyel yapılara göre uygun olduğu görülmektedir. Ülkemizdeki birçok sanayi alanlarında, prefabrik endüstriyel yapılar kurulmaya başlanmıştır. İşletmeler, prefabrik yapı sistemini kullandıklarında daha sonrası zamanlarda fabrikalarını başka alanlara komple söküm yaparak taşıyabiliyorlar.

  Endüstriyel yapı türleri için yapılan sınıflandırma şöyledir;

  • Prefabrik endüstriyel yapılar,
  • Konvansiyonel endüstriyel yapılar,
  • Çelik konstrüksiyon endüstriyel yapılar,
  • Karma yapılar,

  İşletmeler, ilk kurulum maliyetini mümkün olduğu kadar düşük tutmaya çalışmaktadır. Prefabrik yapı seçenekleri düşük maliyet avantajı sağlamakta ve bununla beraber, dayanıklı olmaktadır. Prefabrik endüstriyel yapılar, ileri teknoloji ile en uygun taşıyıcı sistemlerin kullanıldığı yöntem olarak bilinmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş müşterilerine, maliyet, sağlamlık ve süre açısından en iyi çözüm seçenekleri sunuyor.

  Prefabrik Endüstriyel Yapıların Projelendirilmesi

  Prefabrik endüstriyel yapı m2 fiyat bilgilerini inceleyenler, ihtiyaçları olan bina yapısını hesaplayarak, firmamızdan teklif almaktadır. Firmamız, sanayi alanlarının ihtiyaçlarına göre prefabrik endüstriyel yapı projelendirme çalışmalarını, müşteri istek ve talepleri doğrultusunda yapmaktadır.

  Projelendirme yapılacağı zaman nelere ihtiyaç duyulduğu belirlenmektedir. Prefabrik endüstriyel yapıların kurulumu için, toplam kullanım alanı, binayı etkileyecek dinamik ve statik yük türleri, kat gabarileri, yapı içerisinde çalışacak kişi sayısı, üretim yapılacak ürün türleri bilgileri yapılacak olan çalışmaların doğru yapılmasını sağlayacaktır.

  Projelendirme yaparken, tesis içerisinde çalışacak kişi sayısının bilinmesi, bina havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin belirlenmesinde etkili olacaktır. Endüstriyel binalarda yetersiz havalandırma ve yalıtım olduğunda çalışanlar olumsuz etkilenecektir. Firmamız, yönetmelik ve standartlara uygun proje çalışmaları yapmaktadır.

  Prefabrik Endüstriyel Yapı Altyapı Sistemleri

  Prefabrik endüstriyel yapı projeleri hazırlayan, uzmanlarımız, hem üstyapı ekipmanlarını hem de altyapı sistemlerini belirlemektedir. Endüstriyel yapılarda, zemin yapısına göre temel sistemleri belirlenmektedir. Prefabrik endüstriyel yapılar için tekil temel ve sürekli temel sistemleri kullanılmaktadır. Bu kurulum yapılacak yerin zemin etüt sonuçlarına göre belirlenmektedir. Firmamız, prefabrik yapı kurulumu için anlaşma yaptığında, projelendirme işleminden önce yer keşif ve ölçülendirme çalışmaları yapmaktadır. Yapımı ve hazırlanması en kolay olan temel sistemi tekil temel sistemidir. Şartları uyan yerler için bu seçeneği kullanarak, endüstriyel yapının kısa sürede düşük maliyetle kurulmasını sağlıyoruz.

  Neden Prefabrik Endüstriyel Yapı

  Endüstriyel yapılara ihtiyacı olan firmalar, kısa sürede bina kurulumlarının tamamlanarak, üretim aşamasına geçmeyi planlamaktadır. Prefabrik endüstriyel yapılar, diğer türlerine göre daha dayanıklı, daha sağlıklı ve daha kısa süre kurulabilmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak müşterilerimize sunduğumuz uygun fiyat seçenekleri ve garantili hizmetler, prefabrik endüstriyel yapıları tercih etmelerine neden olmaktadır. Üretim maliyetlerinin düşük olması her zaman ilk tercih nedeni olmaktadır. Prefabrik yapılarda, parça birleşimlerini kaynaksız yapıyor olmamız, parça sağlamlığını korurken, sağlık açısından da uygun olmasını sağlamaktadır. Sanayi sektörlerinde, inşa süreci ne kadar kısa olursa, firmalar için karlılık açısından avantajlı olacaktır.

  Endüstriyel Binalarda Dış Kaplama Malzemeleri

  Prefabrik endüstriyel yapı fiyatları destek elemanları ve duvar kaplama gibi kullanılacak tüm elemanlar belirlenerek hesaplanmaktadır. Endüstriyel yapılarda, kullanışlılık sağlayabilmek için duvar panelleri ve çatı sistemleri önem taşımaktadır. Dış duvar kaplama işlemlerinde birden fazla seçenek kullanılmaktadır. Mavitaş Prefabrik olarak, binaların dayanıklılığı, sağlamlığı ve kullanışlı olması açısından tüm seçenekleri sunarak, maliyet hesaplaması yapılmasını sağlıyoruz.

  Dış kaplama ürünü seçiminde, süre, maliyet, yangın güvenliği, izolasyona olan ihtiyaç durumuna göre belirleme yapılıyor. Prefabrik endüstriyel yapılar, depreme karşı yüksek dayanıklılık sağlarken, kullanılan çelik paneller ve gaz beton, taş yünü gibi kaplama sistemleri yangın gibi etkenlere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Firmamız, bilgilendirme yaparken, yapılarda kullanılacak olan tüm malzeme türleri hakkında detaylı bilgiler vermektedir.

  Prefabrik Endüstriyel Yapı Montajı

  Prefabrik endüstriyel yapı montajlarına başlayabilmek için altyapı sistemlerinin tamamlanmış olması gerekiyor. Bunun için saha dolgularının ve kurulum yapılacak yer beton çalışmalarının standartlara uygun bitirilmiş olmalıdır. Prefabrik endüstriyel yapı m2 fiyat belirlemesi yapabilmek için kurulum alanı toplam ölçüsünü bilmemiz gerekiyor. Müşteri talebine ve yapılan ölçülendirmelere göre hazırladığımız projeler, ihtiyaç duyulan malzemeleri belirlemekte ve üretilmesini sağlamaktadır.

  Prefabrik endüstriyel yapı elemanlarının üretimini tamamladıktan sonra montaj işlem aşamasına geçiyoruz. Yapıların kurulabilmesi için ilk olarak destekleyici kolonları yerleştiriyor ve daha sonra ara bağlantı sistemlerinin bağlantılarını yapıyoruz. Daha sonra duvar ve çatı sistemleri ile izolasyon panellerini yerleştirerek montaj işlemlerini tamamlıyoruz.

   

   

  Güvenli, Garantili ve Profesyonel Hizmet

  Mavitaş Prefabrik A. Ş sektörün en güvenilir ve kaliteli üretim yapan firmasıdır. Prefabrik endüstriyel yapı montajları yapılan çalışmaların en riskli bölümüdür. Endüstriyel yapılar büyük yapı olduğu için tonajı yüksek yapı elemanları kullanılmaktadır. Üretim ve montaj işlemleri için garanti güvencesi veriyoruz. Ayrıca güvenli çalışma alanı oluşturabilmek için tüm iş güvenliği tedbirlerini alıyoruz.

  Prefabrik endüstriyel bina montajlarında, ağır yapı elemanlarını kaldırabilecek güçte vinç araçlarını kullanıyoruz. Teknik araç yeterliliğini sağlarken, kurulumun hatasız yapılabilmesi için profesyonel elemanlarımız ile işlemlerin yapılmasını sağlıyoruz. Profesyonel ve garantili yaptığımız montaj işlemleri sonrasında prefabrik endüstriyel yapıları, her türlü dış etkenlere karşı yüksek dayanımlı hale getiriyoruz.