Prefabrik binalar, modern mimarı özellikleri ve israfsız, ekonomik, kolay kurulum, demonte nakliye seçenekleri, günümüzde en gözde yapı türleri arasında yer almaya başlamıştır. Prefabrik, sökülüp takılabilen yapı olarak tanımlanmaktadır. Türkiye’de prefabrik bina türlerine olan talepler, 1999 Gölcük depreminden sonra hızla artmaya başlamıştır. Prefabrik bina projeleri firmamız, mimarları ve mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Betonarme binalara göre daha az masraflı ve kolay kurulum özelliğinin olması birçok bölgede yeni bina yapımlarında tercih edilmektedir. Bina yapı malzemelerini dönüştürülebilir ve çevre dostu ürünler olarak üretmekteyiz. Prefabrik binaların daha modern çizgilere sahip olabilmesi için tasarımlarımızı çevresel özelliklere ve gelişen sistemlere göre belirliyoruz.

   

  Prefabrik Bina

   

  Çevre Dostu Binalar

  Mavitaş Prefabrik A. Ş. Olarak, ülke geneline verdiğimiz hizmetlerimizde, tam dönüştürülebilir yapı grubu elemanları kullanıyoruz. Prefabrik bina fiyatları dönüştürülebilir yapı malzemeleri kullanıldığı için daha düşük olmaktadır. Projelerimiz ile çevresel değerlerin korunmasını hedefliyoruz.

  Prefabrik bina çalışmalarımızda hazırladığımız proje türleri şunlardır;

  • Prefabrik okul projesi,
  • Prefabrik fabrika projesi,
  • Prefabrik depo projesi,
  • Prefabrik spor salonu projesi,
  • Prefabrik tıbbi tesis projesi,

  Proje türlerimizin çoğaltmak mümkündür. Tüm bina sistemleri için uzmanlarımız proje geliştirmekte, yapı elamanları üretimlerini yaparak, talep edilen bina türünün kurulumunu hemen yapmaktayız. Çevresel şartlara uygun mimari anlayış ile hazırlanan projelerimizde, binalar rahatlatıcı ve nefes aldıran modellerde tasarlanmaktadır. Prefabrik yapılar ile modern mimarinin tüm özelliklerini kullanarak yeni binalar sunmaya çalışıyoruz.

  Prefabrik Bina Maliyetleri

  Prefabrik bina mt2 fiyat değerlemesi, yapı malzemeleri tedarik şartlarına göre değişmektedir. Son yıllarda ülkemizdeki ekonomik değişkenlikler, hammadde fiyatlarını değiştirdiği için prefabrik bina maliyetlerini de aynı paralelde değiştirmektedir. Tüm yapı malzemeleri fiyatlarında değişiklik olduğu için prefabrik bina maliyetleri, klasik betonarme bina fiyatlarına göre daha ekonomik olmaktadır.

  Prefabrik bina türü olarak, okul, iş yeri, fabrika, güvenlik kulesi, otel vb. gibi hangi tür olursa olsun maliyet hesaplamalarımızı metrekare ve ek taleplere göre yapıyoruz. Firma olarak, hedefimiz, müşteri memnuniyetini sağlamak, mümkün olduğu kadar kaliteli bina yapı malzemelerini ve montaj işlemlerini uygun fiyatlara sunabilmektir. Prefabrik bina maliyetleri, kullanılan kaliteli ve dayanıklı ürün türlerine göre her zaman daha uygundur.

  Güvenli Bina Modelleri

  Prefabrik bina projeleri hazırlanırken, kullanılacak olan yapı elamanlarının türlerini belirliyoruz. Prefabrik bina sistemlerinde, öngermeli prefabrik yapı elemanları kullandığımız için ana taşıyıcılar çok sağlam ve güvenilir malzemelerdir. Yapılacak olan binanın büyüklük durumuna göre kullanılacak ana taşıyıcı ürünler, özel programlar ile ölçülendirilmektedir. Projeleri, özel yazılımlar ile yaptığımız için binanın yapısına ve büyüklüğüne göre kullanılacak olan tüm malzemelerin statik dayanımları otomatik olarak hesaplanmaktadır.

  Yazılım programı tarafından yapılan hesaplamaya göre malzeme seçimi ve üretimi yapılmaktadır. Güvenli bina modelleri oluşturabilmek için proje bölümünde, uzman mühendisler ve mimarlar birlikte çalışmaktadır. Kullanılan özel yazılımlar ile ön hazırlıklar yapılmakta, görsellik hazırlanmakta ve model belirlenmeye çalışılmaktadır. Hazırlanan proje görseli gerçeği birebir yansıttığı için üretime başlamadan önce tüm değişiklikler yapılmaktadır.

  Model belirlendikten sonra binanın sağlam ve güvenilir olabilmesi için korozyona karşı dayanıklı, paslanmaz malzemeler belirlenmektedir. Bu malzemeler, proje üzerinde gösterilir ve projeye uygun olarak yapı malzemeleri üretimine hemen başlanılır.

  Prefabrik Binalarda Mavitaş Uzmanlığı

  Mavitaş Prefabrik, 1995 yılından günümüzü çok sayıda proje hazırlamış ve prefabrik bina kurulumu gerçekleştirmiştir. Prefabrik yapı sektöründe kullanılan ileri teknolojiyi kullanarak, en sağlam binaları üretmiştir. Firmamız, uzman kadrosu ile her zaman en modern tasarımlara imza atarak fabrika, okul gibi farklı bina türlerini müşterilerine sunmuştur. Projelerimizi hazırlarken ve üretim aşamasında, tüm yapı malzemelerinin kaynaksız birleşme özelliğine sahip olmasını sağlıyoruz. Kendinden geçme ve cıvata sistemi kullandığımız için montaj işlemlerinin daha kolay, daha sağlam olmasını sağlıyoruz. Kaynaksız sistem, çelik ürünlerde paslanma gibi korozyonların oluşmasını önlemektedir.

  Prefabrik Proje Çeşitlerimiz

  Prefabrik yapı sektöründe sahip olduğumuz uzmanlığımız ile tüm bina türlerinde üretimler yapıyoruz. Prefabrik bina fiyatları her geçen gün daha uygun olmaktadır. Firmamız, hızlı gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, güvenli yapı sistemleri oluşturmaya ve müşteri taleplerine göre üretim yaparak hızlı kurulumlar gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

  Prefabrik proje çeşitlerimiz arasında,  ofisden, okula, otelden, fabrikaya depoya kadar tüm bina çeşitleri yer almaktadır. Konut türlerinde daha çok bireysel konutlar tercih edilmektedir. Konut projeleri ile hazırladığımız bina modelleri, tek katlı ve iki katlı modellerden oluşmaktadır. Hazırlamış olduğumuz tüm bina modellerinin yer aldığı kataloğu müşterilerimize sunarak, modeller hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

  Prefabrik Eğitim Binaları

  Mavitaş Prefabrik, ülkemiz genelinde birçok yerde prefabrik eğitim binaları yapmıştır. Depreme dayanıklı olarak üretimini yaptığımız binalar, daha çok depremden zarar görmüş bölgelerde talep edilmektedir. 1999 depreminden sonra İstanbul ve farklı şehirlerde prefabrik okullara olan ilginin artması, firmamızın iş yoğunluğunu artırmış ve ihtiyaca yönelik modern okul binası projeleri hazırlayarak, eğitim binalarının daha sağlam olmasını sağlıyoruz. Prefabrik eğitim binaları projelerini hazırlarken, derslik ve diğer sosyal tesis planlamalarını birlikte yapıyoruz. Tüm projelerimiz taleplere göre hazırlanmaktadır.