Prefabrik karma sistemlerimiz tasarım ve üretim bakımından tercih edilen yapılar arasındadır. Karma yapı sistemleri ekonomik olarak oldukça avantajlıdır. Yüksek ağırlıkta döşeme yüküne sahiptir. Kısa sürede imal ettiğimiz bu sistemler, projelerimiz arasında en çok tercih edilen sistemler arasında yer alır. Prefabrik karma sistemde düşey parçaların yapımı, kurulacak alanda döküm yapılması suretiyle uygulanır.

  Bu ise maliyeti düşüren en önemli faktördür. Konvansiyonel ve prefabrik kullanım avantajlarının birleştiği kullanışlı bir sistemdir. Deprem ve doğal afet alanlarında tercih edilen ve dünyada kullanılan bu sistemi, işinin uzmanı ekibimizle projelerimiz dâhilinde uyguluyoruz. Dünya'da Yeni Zelenda'da ve diğer ülkelerde de kullanılan bu sistem ile yüksek şiddet depreme dayanıklı olduğu tespit edilmiştir. Orta seviyede olan katlı yapılarda uygun bir sistemdir.

  Prefabrik Karma Yapı Sistemlerinin Özellikleri

  Karma sistemde, aynı konvansiyonel sistemde yapılan kolon ve perde, bulunduğu alanda hazırlanmaktadır. Beton basıncı test edilir ve mukavemet gösterdiği belirlenir. Gerekli basınç dayanıklılığına uygun olarak diğer malzemelerle süreç tamamlanır. Karma sistemlerin tercih edildiği alanlara uygun olarak gerçekleştirdiğimiz projelendirme çalışmalarımız uzman ekibimiz tarafından detaylandırılır. Oldukça dayanıklı olan prefabrik karma yapılar projeleri günümüzde birçok alanda tercih ediliyor.

  Prefabrik Karma Sistemlerin Avantajları

  Prefabrik olarak uyguladığımız karma sistemde beton, prefabrik döşeme, prefabrik kiriş kullanarak işçilik olarak avantajlı bir proje çalışması sağlar. İşçilik maliyetini aza indirmesi ise daha uygun bütçeye ihtiyaç olduğu anlamına gelir. Kullanım alanları arasında alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Zaman, bütçe, maliyet ve iş gücü olarak birçok avantaja sahip olması tercih sebepleri arasındadır.

  Avantajları;

  • Hızlı teslimat süreci
  • Çok katlı yapılarda orta seviyeye kadar kullanım
  • İşçilik maliyetini azaltması
  • Uygun bütçeye mal edilmesi
  • Dayanıklı olması

  Çok kısa sürede ana malzemelerin oluşması ve kısa sürede uygulanması, bu yapıların daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Bu sistemde; hızlı yapı üretimi önceliklidir. Kolonlar imal edilirken, kiriş ve döşemelerin montajı yapılırken, beton döküm sonrası diğer katlar için çalışmalara başlamak oldukça kolaydır. Normal yapılara göre oldukça fazla zamandan tasarruf ettiren bu sistem ile daha hızlı alan oluşturmak mümkündür.

  Prefabrik Karma Sistem Hızlı Üretim

  Orta seviyelerde olan çok katlı yapılar; alışveriş merkezi, otel, tesis, hastane, kurum gibi bazı yapılar olabilir. Bu çok katlı yapıların depreme dayanıklı olması oldukça önemlidir. Bunun için en önemlisi karma sistemlerin sunduğu avantajlardan yararlanmaktır. Sizlere sunduğumuz karma sistemlerde teslimat süresine önem göstermekteyiz. Kısa sürede kullanıma açabileceğiniz yapacağınız belirli testlerden geçirilmiş ve en kaliteli malzemelerden üretilmiştir.

  Prefabrik Karma Sistem Ekonomik

  Prefabrik karma sistemlerinin ekonomik olması işçiliğin az olması, kullanılan malzeme kalitesinin uygun maliyetlerde olması ve işlemin yerinde uygulanması, kısa sürede yapılmasını, dolayısıyla maliyetin düşmesini sağlar. Öngerilmeli beton teknolojisi, maliyeti azaltan ve prefabrik kullanımda oldukça etkili uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu teknoloji ile daha az malzeme kullanılır ve ekonomik bir fiyat ortaya çıkar. Kullanılan alana göre çıkarılan prefabrik karma yapılar m2 fiyat tutarı olarak daha uygun fiyatlara gelir.

  Prefabrik Karma Sistem Alışveriş Merkezi Kullanım Alanları

  Alışveriş merkezi birçok alanda tercih edilen ve içerisinde mağaza, gıda, oyun alanları bulunan eğlence alanları arasındadır. Alışveriş merkezi kurulumunda belirlenen maliyeti daha ekonomik hale getirmek ise karma sistem ile mümkündür. Malzeme kalitesi, kullanılan yüksek teknolojik sistemler ve maliyetiyle son dönemlerin kabul görmüş yapı projeleri arasındadır.

  Prefabrik Karma Sistem Otopark Kullanım Alanları

  Katlı otopark sistemlerinde, kullanılan işçilik, malzeme ve zaman yüksek seviyededir. Birçok kullanım alanı bu nedenle bazı projeleri askıya almak durumunda kalabilir. Yeni teknolojiye sahip karma sistemlerimiz ile her alana ait katlı otopark oluşturabiliyoruz. Yerinde yapılan dökme işlemlerimiz, hem kısa sürede sürecin işlemesini sağlıyor, hem de bütçeyi koruyor.

   Her koşula mukavemetli yapısıyla, en büyük risk olan deprem riskini yüksek şiddete kadar azaltıyor. Karma sistem ile gerçekleştirdiğimiz yapılar basınç ve yük değerlerinin azalmasıyla daha hafif bir ağırlığa sahip olur. Bu hafiflik ise yüksek olan alt yapı giderlerini en aza indirir. Hafif bir yapıya sahip olmasının diğer bir nedeni de öngerilmeli teknolojisinin kullanılmasıdır. Büyük açıklık sayesinde az malzeme kullanılır, az sayıda işçinin olması ise maliyeti azaltır. Sürenin daha kısa süreli olması ve az işçinin bu kısa süreçte çalışması maliyeti yüksek oranda azaltıyor.

  Prefabrik Karma Sistem Döşeme Panellerinin Avantajı

  Bazı yapılar daha yüksek kapasite nedeniyle ağır yük altına girer. Bu durumlarda kullanılan kalın plak, nervür kirişe ait döşeme kullanımı daha ağır, daha zor üretim sürecine sahiptir. Öngerilmeli boşluğa sahip olan döşemelerde paneller daha hafif olduğundan dolayı oldukça avantajlıdır. Daha az hammadde kullanımı, az malzeme ile dayanıklı yapı üretilmesi avantajı diğer durumlardır.

  Prefabrik Karma Sistemde Öngerilmeli Beton Teknolojisi

  Prefabrik karma sistemlerde kullandığımız öngerilmeli beton teknolojisi sayesinde daha hafif kiriş kullanımı söz konusudur. Endüstri alanında üretilen ve kalite kontrolden geçen prefabrik karma sistemler, dayanıklılık konusunda garanti altındadır. Boşlukların kullanılması oldukça avantajlıdır. Gerekli açıklıklardan elektrik tesisatı kolaylıkla kullanılır. Projeye göre bu boşluklar farklı şekillerde tasarıma uygun olarak bırakılabilir.

  Birçok yapının üretim tekniklerine alternatif olarak getirilen sistemler arasında yer almaktadır. Prefabrik karma sistem olarak, prefabrik karma yapılar fiyatları belirlenirken en makul tutarda seyreder. Projelerinizde çözüm önerilerimiz her zaman sizler için sunulmuştur. İstediğiniz ve ihtiyacınız olan tüm detayları bizlerle paylaşabilir, özelleştirilmiş projelerimizle farklı tasarımlarda karma sistem yapınıza sahip olabilirsiniz. Prefabrik proje ve çalışmalarımızda hedeflerimiz; az maliyet, dayanıklılık, hızlı teslimat, hafif yapı, daha az işçiliktir.