Kimya tesisleri, özel olarak tasarlanmış ve güvenli yapı sistemine sahip yapılardır. Prefabrik yapıların daha dayanıklı olduğu görülmeye başlandıktan sonra dünyanın birçok ülkesinde kimya tesisleri prefabrik olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Prefabrik kimya tesisleri projeleri hazırlayan ve tesisin kurulumunu gerçekleştiren bir firma olarak, ülkemizin her bölgesine hizmet veriyoruz. Prefabrik kimya tesislerinde, dayanıklı yapı malzemeleri ile birlikte, üretim türüne göre reaktör, eşanjör, ısıtma, soğutma sistemlerinin enerji verimliliği hesaplanmalıdır. Prefabrik yapı malzemelerinin dayanıklı ve özel izolasyon sistemleri ile istenilen enerji verimliliğini sağlaması, işletmelerin, prefabrik yapıları tercih etmesine neden olmaktadır.

  Kimya Tesisi Kurulum Projeleri

  Endüstriyel alanda ve günlük hayatımızda kullandığımız birçok ürün kimya tesislerinde üretilmektedir. Kimyasal ürünlerin, parlayıcı ve patlayıcı özellikleri olduğu için üretim yapılan tesisinin her yönüyle dayanıklı ve güvenli olması gerekiyor. Prefabrik kimya tesisleri fiyatları ilk kurulum aşamasında işletmelere oldukça düşük maliyet avantajı sağlıyor. Prefabrik kimya tesisinde kullanılacak olan tüm malzemelerin özel tasarlanması ve dayanıklı olması, güvenli yapıların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

  Mavitaş Prefabrik olarak, prefabrik kimya tesisi kurulumlarında şunlara dikkat ediyoruz;

  • Tesisin, üretim amacına uygun olmasına,
  • Çevresel koşullara göre özel tasarımlarla hazırlanmasına,
  • Her türlü dış etkenlere karşı güvenli olmasına,
  • Tesis içerisinde oluşabilecek kimyasal etkilere karşı yapı malzemelerini dayanıklı olmasına,
  • Tüm güvenlik sistemlerinin ileri teknolojilerle kontrol edilmesine,

  Prefabrik kimya tesislerinin kurulumunda, gözden kaçacak küçük ayrıntıların bile büyük maliyetlere ve zararlara neden olabileceğini biliyoruz.

  Kurulum Maliyetinin Hesaplanması

  Mavitaş Prefabrik A.Ş. müşterilerinden gelen prefabrik yapı taleplerinde, yapı türüne ve kullanım amacına göre maliyet hesaplaması yapmaktadır. Prefabrik kimya tesisleri m2 fiyat seçeneklerini, kurulum yapılacak yerin yapısına ve tesis özelliklerine göre belirliyoruz. Prefabrik kimya tesislerinde üretimi yapılacak ürün türlerine göre, tesis içi destek elemanlarının yapıları, iç paneller, izolasyon ve havalandırma sistemleri farklı olmaktadır.

  Kullanılacak olan sistemler belirlendikten sonra metrekare kurulum maliyeti hesaplaması yapıyoruz. Prefabrik malzemelerimizin dayanıklı olması ve üretimlerin firmamız tarafından yapılması, tesis kurulum maliyetinin düşük olmasını sağlıyor. İşletmeler, kurulum için daha düşük bütçe ayırabiliyorlar. Prefabrik kimya tesislerinin kurulum maliyetinin düşük olması, işletmeler için karlılık olarak görülmektedir.

  Dayanıklı Tesisler

  Prefabrik yapılarda kullanılan malzemelerin, özel hesaplamalar yapılarak üretilmesi, dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Prefabrik kimya tesisleri projeleri hazırlarken, tesisin her yönüyle güvenli olmasını planlıyoruz. Prefabrik kimya tesislerinde tüm proseslerin hatasız olarak çalışması gerekir. Proseslerin hatasız çalışması ise yapının özelliklerine bağlıdır. Bunun bilincinde olarak, uzmanlarımız, proje hazırlarken, müşterilerimizden, hangi tür sistemlerin kullanılacağını, hangi ürün türlerinin üretileceğini öğreniyorlar.

  Kimyasal ürünlerin oluşturacağı tepkimelere karşı inşa işlemlerinde kullanılacak malzemelerin dayanıklı olmasını sağlıyoruz. Bina destek elemanları, duvar ve çatı sistemleri, kimyasal ürünlerin oluşturacağı tüm etki türlerine karşı dayanıklı olmalıdır. Firmamız, prefabrik kimya tesisleri için tüm işlem aşamalarını özel olarak yaparken, işlemlerin uzman elemanlar tarafından yapılmasını sağlamaktadır.

  Tesis Kurulumu

  Firmamız ülke geneline hizmet verdiği için birçok endüstriyel alan için ihtiyaç duyulan prefabrik kimyasal tesis kurulum projelerini hazırlayabilmektedir. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimize daha önceden kurulumunu gerçekleştirdiğimiz projeleri örnek olarak gösteriyoruz. Web sitemizi ziyaret edenler, Manisa Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz tesise ait bilgileri görebilirler.

  Prefabrik kimya tesisi kurulumlarında, bina iç yalıtımını, üretim türüne göre ihtiyaç duyulabilecek soğutma – ısıtma sistemleri verimliliğini özel olarak hesaplıyoruz. Tesis kurulumlarında, düşük maliyet sağlarken, binaların uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını, kullanım aşamasında enerji verimliliği oluşturmasını sağlamaya çalışıyoruz.

  Kimya tesislerinde, yaşanabilecek bir kaza durumunda, patlayıcı ve parlayıcı maddelerin çeşitli hasarlara yol açabileceği bilinmektedir. Prefabrik kimya tesisi kurulumlarında, her parçanın dış etkenlere karşı üstün dayanıklılık göstermesini sağlıyoruz.

  Yapı Malzemeleri Üretimi

  Prefabrik kimya tesisleri fiyatları ve kurulum maliyetlerinin düşük olmasını sağlayabilmek için kendi fabrikamızda üretimler yapıyoruz. Prefabrik kimya tesisi projesi taleplerinde, kurulacak tesisin yapısına ve büyüklük durumuna göre tüm parçalarını özel olarak üretiyoruz. Mavitaş Prefabrik A.Ş tesislerinde üretimi yapılan yapı malzemeleri, Avrupa Birliği Prefabrik Yapı Malzemeleri Standartlarına göre TSE belgeli olarak üretilmektedir.

  Üretimini yaptığımız her bir parça için garanti güvencesi veriyoruz. Prefabrik kimya tesislerinin kurulumunda, kullanılacak tüm kiriş, kolon, duvar panelleri, yalıtım sistemleri, çatı elemanları gibi parçalar firmamız tarafından üretildiği için kurulumların güvenli yapılmasını sağlıyoruz. Yapı malzemeleri üretimi, projeye göre özel yapılmakta ve maliyetlerin mümkün olduğu kadar minimum seviyede olmasını sağlamaktayız.

  Düşük Kurulum Maliyeti

  Prefabrik kimya tesisleri m2 fiyat bilgileri için firmamız, satış temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz. Endüstriyel alanda faaliyet gösteren işletmeler, prefabrik kimya tesislerinin ilk kurulum maliyetlerinin düşük olmasını istemektedir. Firmamız, prefabrik sektörde çok sayıda yapı türü üretimi yaptığı için müşterilerine piyasa şartlarına göre en uygun fiyat tekliflerini veriyor. Kimya tesisi kurulumu tecrübe ve bilgi istemektedir. Profesyonel elemanlarımız ile hem yapı malzemesi üretimi hem de montaj işlemlerini yapıyoruz. Prefabrik kimya tesislerinin, kurulum yerinin doğru seçilmesi, verimlilik ve güvenlik açısından önemlidir. Müşterilerimizden, kurulum için gerekli izinleri almalarını ve izin verilen proje büyüklüğü hakkında bizlere belgeli bilgi vermelerini istiyoruz.

  Garantili Montaj

  Prefabrik kimya tesislerinin kurulumlarında ve tesislerde yapılacak olan üretim sırasında yaşanabilecek en küçük sorunlar bile can ve mal kaybına neden olabilecektir. Bunu biliyor ve müşterilerimizle sözleşme imzalarken, özelikle montaj işlemleri için garanti sözleşmesi yapıyoruz. Prefabrik kimya tesisleri montaj işlemlerini, kendi özel araçlarımız ve elemanlarımız ile yapıyoruz. Firmamız verdiği tüm hizmetleri garanti güvencesi ile veriyor. Montaj işlemlerinde, kaynaksız sistem kullandığımız için yapının daha dayanıklı olmasını sağlıyoruz. Kullanmış olduğumuz sistemler, uzun ömürlüdür ve tesisin en az 50 yıl sorunsuz kullanılabilmesini sağlamaktadır.