Arıtma tesisleri ülkemizde ve dünyada gerekli olan su ihtiyacının karşılanması adına oldukça önemlidir. Bu tesislerin yapım aşaması ise uzun süreçler gerektiriyor. Prefabrik yapılar, birçok alanda kullanıldığı gibi arıtma tesislerinde de kullanılmaktadır. Yönetim, çalışma alanının yanı sıra, içme suyu, kullanım suyu arıtılması adına kurulan özel projelerimiz arasında yer alıyor. İstenilen ölçülerde ve arıtma kapasitesinde ürettiğimiz arıtma tesisi projelerimiz için kullanım alanlarına uygun çözüm önerileri sunuyoruz. Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bu daha fazla deniz suyunun arıtılarak kullanıma sunulması anlamına geliyor. Projelerimiz arasında geleceğe yönelik çalışmalarımız arasında prefabrik arıtma tesisi projeleri bulunmaktadır.

   

   

  Prefabrik Arıtma Tesisi Önemi

  Prefabrik arıtma tesisinin tüketici toplumlara olan faydası oldukça fazladır. Su kullanımı günlük yaşamda içme suyu ve çeşme suyu olarak ihtiyaç duyulur. Belirli kaynaklardan getirilen suların arıtılması ya da belirli bölgelerde su sıkıntısının ortadan kaldırılması adına oluşturduğumuz arıtma tesislerimiz ile su sorununun ortadan kaldırılması hedeflenir. Prefabrik arıtma tesisleri birçok noktaya kurulabilir. Montajını gerçekleştirdiğimiz arıtma tesisimiz ile mt³ olarak istenilen kapasitede su arıtmanız mümkündür.

  Prefabrik Arıtma Tesisi Avantajı

  Prefabrik yapıların en önemli özelliği geri dönüşümlü olması, demonte yapıya sahip olmasıdır. Kolay montaj, kaliteli işçilik ve birinci sınıf malzeme ile arıtma tesisinizi kuruyoruz. Arıtma tesisiniz için gerekli olan yönetim ve çalışma alanları da proje kapsamında uygulanan projeler arasındadır. Dilediğiniz çalışma süresine uygun olarak kurulan arıtma tesisi ile içme suyunu en verimli arıtma alanında işleyecek ve kullanılır hale getireceksiniz.

  Su kullanımı temel ihtiyaç olarak zorunludur. Kullanım alanının genişliği nedeni ile su ihtiyacı sadece arıtma tesisleri ile mümkündür. Suyun kaynağı olan çeşitli alanlardan elde edilen suyun arıtılması, zararlı maddelerden ayrılması, sertliğin giderilmesi ve içime uygun hale gelmesi arıtma tesisleri ile mümkündür.

  Prefabrik Arıtma Tesisi ile Su Kullanımı

  Suya ihtiyaç duyan birçok ülkede kıt kaynakların olması, mevcut kaynakların kullanımı için ise arıtma tesislerine ihtiyaç duyulması hayati öneme sahiptir. Kaynakların bilinçsizce kullanımı sonucu oluşan küresel iklim bu kıt kaynaklara talebi her geçen gün artırıyor. Su; içme ya da kullanma suyu olarak birçok zararlı maddeden arındırılmış olması gerekiyor. Aksi halde çeşitli hastalıklara sebebiyet verebiliyor.

  Bu durumda kendi arıtma tesisinizden çıkan güvenilir suyu, tüketici ile buluşturmak adına daha dayanıklı, hızlı kurulum sağlayan yapılara ihtiyaç duyulmaktadır. Normal bir arıtma tesisi kurulum maliyeti oldukça yüksek iken prefabrik arıtma tesisi kurulumu hem daha az maliyetli hem de hızlı kurulumu destekleyen özelliklere sahiptir.

  Prefabrik Arıtma Tesisi Kullanım Alanları

  Prefabrik arıtma tesisi kullanım alanları ihtiyaç nedeni ile oldukça fazladır. Yiyecek ve içecek üretim tesislerinde kullanılan suyun arıtılmasından, hazır gıda üretim tesislerinde bulunan arıtma tesislerine kadar kullanım alanı mevcuttur. Birçok üretim tesisi kendi alanında oluşturduğu arıtma tesisleriyle daha fazla kar elde edebiliyor. Su ihtiyacını karşılarken aynı zamanda sağlıklı üretimi kendi bünyesi içerisinde gerçekleştirebiliyor. Arıtma tesisinden çıkan su, birçok alanda kullanılıyor.

  Kullanım alanları;

  • Meyve suyu üreticileri
  • Gazlı içecek üreticileri
  • İçme suyu üreticileri
  • Hazır gıda üreticileri
  • Sıvı gıda üreticileri

  Arıtma tesislerinde arıtılan suların her anlamda hijyenik olması adına birçok donanım bulundurulur. Personel, yönetim ve diğer çalışma alanları için oluşturduğumuz arıtma tesisi projelerimizde uyguladığımız birçok çalışma bulunmaktadır.

  Prefabrik Arıtma Tesisi Personel Çalışma Alanı

  Prefabrik arıtma tesislerimizi proje kapsamında sunarken, çalışan personel sayısı, birimler, departman ve çalışma alanları belirlenir. Bu çalışma alanlarına uygun olarak sunduğumuz proje kapsamında özel alanlar oluşturulur. Prefabrik sisteme uygun olarak tesis alanına yönetim, idari birim, yemekhane, otopark, güvenlik, üretim, depolama gibi birçok alan uygulanır. Prefabrik olarak uyguladığımız bu alanları belirlerken talepleriniz, ihtiyaçlarınız ve önerilerimiz bulunur.

  Prefabrik Arıtma Tesisi Sağlık ve Güvenlik Politikamız

  Arıtma tesislerimizde kullandığımız malzemeler hijyenik bir ortam oluşturmaya yönelik, dayanıklı malzemelerden oluşur. Paslanmaz yapısıyla kullandığımız profiller daha hijyenik olarak gıdaların üretilmesini sağlar. Özellikle arıtma tesislerinde daha yüksek güvenlik ve hijyen gerekmektedir. Bu anlamda kullandığımız malzemelerin çevreye ya da üretime zarar verecek bir niteliği yoktur.

  En kaliteli malzemeleri kullanarak arıtma tesisinizden çıkan suyun kalitesine katkı sağlıyoruz. Güvenilir malzeme, kaliteli ve teknolojik ekipmanlarımızla montajı kısa sürede yaparak, üretime hazır hale getiriyoruz. Arıtma tesislerinin kapasitesi günlük üretilen suyun mt³ oranına göre oldukça fazladır. Bu nedenle her geçen gün üretici ve tüketici için önemlidir. Hızlı üretim ve montaj hizmetimiz ile projenizi sizlere sorunsuz olarak teslim ediyoruz. Fiyatlarımızı ise prefabrik arıtma tesisi fiyatları standart maliyetlerden daha uyguna gerçekleştiriyoruz.

  Prefabrik Arıtma Tesisi Fiyat Politikamız

  Projenizde prefabrik arıtma tesisi mt2 fiyat belirlerken, arıtma tesisinizden beklentileriniz belirleniyor. Kullanım alanınız, oluşturulacak yeni alanlar ve kullanım yerleri belirlenerek, projeniz hazırlanıyor. Proje hazırlık sürecinde birçok uzman ile çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızda öncelikle kullanılacak malzeme belirleniyor ve kaliteli malzemelerle en uygun maliyet hesaplanıyor. Arıtma tesisi kurulum maliyetleri diğer malzemelerden inşa edildiğinde daha yüksek maliyetlere gelmektedir.

  Bu ise arıtma tesisi kurulumunun daha uzun sürece yayılması, su ihtiyacının ertelenmesine neden oluyor. Prefabrik yapıların her geçen gün gelişmesi ile birlikte yapı kurulumları kısa süreçle yapılma imkânı buluyor. Tüm yapıların oluşturulmasında ise profesyonel ekip, ekipman ve teknolojik gelişmelerin takip edilmesi bu süreci kısaltıyor.

  Dayanıklı malzemelerden yapılan tüm yapı projelerimizde betonarme ya da çelik malzeme kullanmaktayız. Kullanım alanlarına uygun olarak kullandığımız her malzeme kapasite yükünün taşınması kolaylaştıran en kaliteli malzemelerden oluşuyor. Korozyona uğramayan yapısıyla kullanıldığı her şarta uyum sağlıyor. Paslanmayan özelliği ise uzun süreli kullanımı destekliyor.