Prefabrik yapılar, kurulumunun hızlı ve kolay, maliyetinin düşük, deprem gibi etkenlere karşı dayanıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Türkiye’de 1999 depreminden sonra prefabrik yapı türlerine olan ilgi artmaya başlamıştır. Mavitaş Prefabrik A.Ş firmamız, 1995 yılında fabrikasını kurduktan sonra prefabrik yapı elemanları üretmeye başlamıştır. Prefabrik salon projeleri üreterek, resmi ve özel tüm kuruluşların çeşitli salon ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Eğitim kurumları ve işletmelerde, özel eğitim salonları, spor salonları, toplantı salonları gibi büyük ve geniş yapıları, prefabrik olarak tasarlayarak, düşük maliyetle salon ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Kullanım amacına göre özel olarak tasarladığımızı prefabrik salonları her zaman daha kullanışlı yapıyoruz.

  Salon Projeleri

  Firmamız, prefabrik yapı elemanları üretimini kendisi yapmakta ve müşterilerinden gelen salon talepleri için en uygun fiyat seçeneklerini vermeye çalışmaktadır. Prefabrik salon fiyatları inşaat yapı malzemeleri türlerine göre karşılaştırma yapıldığında oldukça uygun olduğu görülmektedir. Mavitaş Prefabrik A.Ş olarak, ana binadan bağımsız olarak yapılmak istenilen, çeşitli amaçlar için kullanılacak olan salon yapılarının kurulumunu hemen gerçekleştiriyoruz.

  Geliştirmiş olduğumuz salon proje türleri şunlardır;

  • Özel eğitim salonları,
  • Toplantı salonları,
  • Büyük konferans salonları,
  • Düğün salonları,
  • Spor salonları,

  Kurulumun yapılacağı yere, kullanım amacına ve diğer çevresel etkenlere göre uzmanlarımız, projelendirme yapmaktadır. Projelerimizi ve model tasarımını, müşteri taleplerine, kurulum alanı metrekaresine, kullanım amacına göre salon içyapısına göre özel olarak yapıyoruz.

  Kullanışlı ve Teknolojik Salonlar

  Mavitaş Prefabrik A.Ş. prefabrik salon m2 fiyat seçeneklerini oluştururken, salon türlerine ve kullanılacak olan malzemeye göre belirleme yapmaya çalışıyor. Prefabrik yapılarda kullanılacak olan malzeme türleri, kurulumu yapılması istenen salon tipinin, büyüklüğüne, toplam kapasitesine göre belirleniyor. Büyük salon türlerinde, orta alan genişliği mümkün olduğunca büyük istendiği için prefabrik beton destek elemanları kullanıyor, kolonsuz yapı modeli oluşturuyoruz.

  Salonlarda, orta bölümlerde kolon olmaması, hem duvar destek elemanları, hem de çatı sistemleri elemanlarının daha güçlü ve dayanıklı olmasını gerektiriyor. Firmamız, salonların, daha dayanıklı, kullanışlı ve ekonomik olması için projelerini hazırlarken, tüm detaylara dikkat ediyor. Prefabrik beton yapı elemanları büyük ve ağır tonajlı parçalardır. Bu parçaların üretimi ve montajı büyük bir özen ile yapılmaktadır.

  Prefabrik Yapılar

  Prefabrik salon projeleri için firmamızdan, teklif alan işletmeler, daha düşük bütçe ile istedikleri salonu yaptırabileceklerini görebiliyorlar. Prefabrik yapıların tüm çeşitleri, betonarme yapılara göre her zaman daha ekonomiktir. Prefabrik salon ya da farklı yapı türleri için ihtiyaç duyulan tüm yapı malzemeleri, elemanlarımız tarafından projeye uygun tasarlanıyor ve fabrikamızda üretilmeye başlanıyor. Kendi üretimimizi yaptığımız için prefabrik yapıların, daha ekonomik olmasının yanı sıra kısa sürede, standartlara uygun olarak yapılmasını sağlıyoruz. Mavitaş Prefabrik A.Ş Türkiye genelinde, farklı bölgelerde, farklı prefabrik yapı modelleri üreterek, kurulum gerçekleştirmiştir. Prefabrik salonlar için projelendirme yaparken, ileri teknoloji sistemleri kullanıyor, kullanım amacına göre özel olarak tasarlıyoruz.

  Ekonomik Ve Dayanıklı Prefabrik Salonlar

  Firmamız, faaliyet alanları içerisinde, tüm prefabrik yapı türleri yer almaktadır. Prefabrik salonları, resmi ve özel kurumlara özel olarak tasarlıyoruz. Kullanmış olduğumuz prefabrik yapı elemanlarının, özel beton sistemleri ve çelik ürünlerinden oluşması, yapının depreme, yangına ve tüm dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlıyor. Prefabrik salon yapımında kullanılacak tüm yapı malzemelerini, özel olarak tasarlıyor ve kendimiz, parça türüne göre seri üretim yapıyoruz. Seri üretim yapmamız, hem yapılacak işi hızlandırmakta hem de malzeme birim maliyetini düşürmektedir. Malzeme üretimlerini yaparken, TSE belgeli üretim yapıyor, tasarımlarımız, malzeme türlerini Avrupa Birliği Standartlarına uygun olarak belirliyoruz. Firmamız, sektörde bulunduğu süre boyunca, edinmiş olduğu tecrübeler, kaliteli üretim sayesinde müşterilerine tüm prefabrik yapıları mümkün olduğunca en düşük maliyetlerle sunmaya çalışmaktadır.

  Prefabrik Salon Maliyeti

  Prefabrik salon fiyatları tekliflerimizin piyasa ortalaması altında olduğunu belirtiyoruz. Prefabrik salon türlerinin maliyetini öncelikle salon metrekaresi ve türü belirlemektedir. Toplantı salonu ile konferans salonu yapıları, maliyetleri birbirinden farklıdır. Salonların büyüklüğü kadar içerisinde olması gereken bölümler, kullanılacak ek malzeme türleri maliyeti değiştirmektedir. Kolonsuz yapı türleri olduğu için büyük ve dayanıklı prefabrik beton destek blokları üretiyoruz. Blok sayısının ve büyük çatı bağlantı elemanlarının kullanılması, maliyetleri doğrudan etkileyecektir. Ancak hangi tür yapı elemanı kullanılırsa kullanılsın, firmamız tarafından yapılan prefabrik salon yapılarının maliyeti, normal inşaat olarak bilinen betonarme sistemlerde göre daha uygun olacaktır.

  Modern Tasarımlar

  Prefabrik salon yapıları için tasarım türlerini belirlerken, uzman mühendislerimiz ve mimarlarımız, çevresel etkenleri hesaplamaktadır. Prefabrik salon m2 fiyat durumu, çevresel yapılar, bölgenin iklim yapısı, müşterinin talep ve beklentileri, her zaman farklı tasarımların yapılmasını gerektirmektedir. Mavitaş Prefabrik tarafından ülkemiz genelinde yapılan her prefabrik yapı için modern tasarım çalışmaları yapılmıştır. Prefabrik salon türleri için hazırladığımız örnek projeler üzerinden, müşterilerimize yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilmektedir. Müşterilerimizin, salon ihtiyaçları için tüm taleplerini alıyor, nasıl bir beklenti içerisinde olduklarını belirliyor ve modern tasarım modellerini kullanarak kullanım amacına uygun tasarımlar ortaya koyuyoruz. Hazırladığımız tasarımlar göre projelendirme ve yapı malzemesi üretimi yapıyoruz.

  Prefabrik Salon Montajı

  Prefabrik yapılarda, en önemli aşama, yapılan işin son bölümü olarak bilinen montaj işlemleridir. Prefabrik salon montaj işlemleri her zaman uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Firmamız, Türkiye’nin tüm illerinden gelen taleplere göre üretimlerini yaptıktan sonra malzeme taşıma ve kurulum işlemlerini kendi araç ve personeli ile yapmaktadır. Salon montaj işlemleri öncesinde, müşterilerimizden, salonun kurulacağı yerin zemin ve altyapı sistemini hazırlamasını istiyoruz. Zemin için beton yapı hazırlandıktan sonra montaj elemanlarımız, prefabrik salon yapı malzemelerinin kurulumunu projeye göre hemen kurmaya başlıyorlar. Prefabrik salon tipine, salonun büyüklük yapısına göre montaj işlemlerimizi, 1 – 10 gün arasında sürebilmektedir.